Гордон: У мене немає сумнівів, що в березні Путін знову стане президентом, але з його оточенням успішно працюють
Оточення президента РФ Володимира Путіна незадоволене його політикою, оскільки вже відчуває на собі наслідки західних санкцій, уважає журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Оточення президента РФ Володимира Путіна зазнає збитків через його політику, рано чи пізно перед ними постане питання збереження свого статку, уважає журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
"Що таке сучасна російська еліта? Це люди, які розбухли від грошей. Це дуже багаті люди, мільярдери. Уявіть, що у вас є десять мільярдів, хоча п'ять – теж достатньо. Усе лежить на Заході, адже у РФ і відібрати можуть – ненадійно. Усі ваші дружини і коханки мають вілли на Заході, лікуються там, усі ваші діти навчаються на Заході, вони там почуваються чудово. І раптом ці путінські бажання бути великою імперією, "русский мир" і духовні скріпи (які на хрін нікому не потрібні насправді, потрібні долари США, хоча і євро підходять)... Тобто пішла галіма ідеологія, яка впливає на їхній добробут", – сказав Гордон в ефірі телеканала NewsOne.
Він підкреслив, що в умовах санкцій головне завдання людини, у якої є мільярди доларів, – зберегти їх.
"Що важливо для людини з кількома мільярдами? Зберегти їх. Може, навіть не збільшити, а просто зберегти. Уявіть, що таких людей 50, 100, 200... І вони починають бути незадоволеними, тому що утискати починають їх. Адже Путіна ніхто не утискає. Утискають оточення. А далі – історичні аналогії", – зазначив журналіст.
Він нагадав, що до смерті глави СРСР Йосипа Сталіна може бути причетне його найближче оточення, яке побоювалося за своє життя.
"Чим Сталін закінчив? Тим, що повечеряв (як завжди – уночі) зі своїми товаришами: Булганіним, Маленковим, Хрущовим і Берією. Наступного дня о 14.00 (у цей час Сталін зазвичай прокидався) він не встав. Охорона зателефонувала всім чотирьом, а вони кажуть: "Не турбуйтесь, він спить". Потім заглянули, а товариш Сталін обпісяний лежить на килимі в центрі їдальні, він лежить – а вони навіть бояться підійти... Лікарів допустили тільки на третю добу. А чому це сталося? Бо товариш Сталін провів уже кілька змін керівництва, усі пішли в топку. І товариші зрозуміли, що наступні – вони. Якщо вони не зроблять цього зараз, то закінчать так само, як їхні попередники. Усе дуже просто. Але там йшла боротьба за життя, а тут іде боротьба за особисті бабки", – провів історичні паралелі Гордон.
Путін, безсумнівно, виграє наступні вибори президента, але з його оточенням "уже працюють", продовжив журналіст.
"Подивімося. Путін, звичайно ж, знову стане президентом у березні. Сумнівів у мене особисто немає. Але з його оточенням працюють. Успішно працюють. Сьогодні ХХІ століття, усі корупційні дії просвічуються, усі потоки під контролем. Як ти сховаєшся? Світ великий – а бабки заховати неможливо", – зазначив журналіст.
Вибори президента Росії відбудуться 18 березня 2018 року. Володимир Путін поки офіційно не оголосив про намір балотуватися на черговий термін.
У серпні комунікаційний холдинг "Минченко консалтинг" опублікував доповідь "Політбюро 2.0": реновація замість демонтажу" про найближче оточення Путіна. На думку експертів, до нього зараз входять прем'єр РФ Дмитро Медведєв, міністр оборони Сергій Шойгу, глава "Ростеха" Сергій Чемезов, бізнесмен Юрій Ковальчук і мер Москви Сергій Собянін.
2 серпні 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон про нові санкції проти Росії. У статті 241 закону ідеться, що протягом 180 днів після набуття ним чинності міністерство фінансів, Держдепартамент і Національна розвідка повинні подати до Конгресу США доповідь про високопоставлених політиків та пов'язаних із Кремлем бізнесменів. У звіті мають бути вказані розміри та джерела їхніх доходів, відомості про активи родичів (включно з дружинами, братами і сестрами, дітьми і батьками), а також інформація про їхні ділові контакти.