Гордон: У нас дві головні проблеми – ніхто не сів і відсутність правил
В Україні фактично щодня повідомляють про затримання чиновників-корупціонерів, але в підсумку відповідальності за злочини вони не несуть, заявив український журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Головні проблеми України – відсутність покарання за корупцію та відсутність правил, за якими живе вся країна. Таку думку в ефірі телеканала "112 Україна" висловив журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
"Я ніколи не вимагаю чиєїсь крові, і, загалом, до людей спочатку ставлюся добре. Але в нас дві головні проблеми. Перша: ніхто не сів. Узагалі ніхто. Постійно, кожного дня чуємо: затримано на одержанні хабара такого-то, але жоден не сів! Жоден узагалі не сів!" – сказав Гордон.
Він припустив, що корупціонери не несуть відповідальності, оскільки відкуповуються.
"Цих людей, можливо, спеціально беруть, тому що вони дають бабки за те, що не сідають. Тобто це гарний бізнес. А друге, те, про що я завжди говорю, – це відсутність системи, відсутність правил. От я до вас зараз їхав у машині – я дотримувався правил дорожнього руху. Я розумію, що якщо я не буду їх дотримуватися – може бути погано. І ті, хто їде поруч зі мною, теж розуміють це. Але чому в політиці, у житті немає таких правил? Чому їх не запроваджують? Тому що запроваджувати їх невигідно, тому що дуже багато є лазівок, де можна бабки заробляти", – уважає журналіст.
На його думку, політики зацікавлені в тому, щоб якнайшвидше збагатитися, і взагалі не думають про те, що буде далі.
"Вони ж і самі страждають потім. Вони ж уперед, зрозумійте, не дивляться. Там немає шахістів рівня Каспарова, чи Карпова, чи Корчного. Там є люди, які займаються миттєвим, швидким бізнесом. Хап – утік. Хап – утік. А може – хап-хап (тобто у два хапки). Але три хапки – це вже багато, потрібно швидше", – описав Гордон.
За підсумками 2016 року Україна посіла 131-шу позицію в рейтингу сприйняття корупції, складеному Transparency International. У доповіді наголошують, що протягом року Україна продемонструвала мінімальне поліпшення індексу, що "може бути пов'язане із запуском системи електронного декларування".
У рейтингу сприйняття корупції в бізнесі, який склала компанія Ipsos MORI на замовлення аудиторської фірми Ernst & Young, Україна опинилася на першому місці за рівнем сприйняття корупції серед 41 країни Європи, Близького Сходу, Індії та Африки. Дослідження проводили з листопада 2016 року до січня 2017-го.
За даними генпрокурора Юрія Луценка, у 2016 році Генпрокуратура передала до суду 1200 справ щодо корупції. Але лише 2% таких кримінальних проваджень закінчуються вироком суду, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.