ГПУ підозрює, що Андрій Клюєв у 2010 році заплатив сім'ї Азарових $17,78 млн за призначення першим віце-прем'єром

Азаров-молодший, за даними ГПУ, міг сприяти призначенню Клюєва-старшого на високу посаду
Фото: Алексей Азаров / Facebook

Печерський суд заарештував рахунки екс-нардепа Олексія Азарова, сина колишнього глави українського уряду Миколи Азарова, якого, зокрема, підозрюють в отриманні винагороди за призначення Андрія Клюєва першим віце-прем'єром.

Печерський суд Києва за клопотанням слідчого Генеральної прокуратури України заарештував рахунки дев'яти компаній колишнього народного депутата України від Партії регіонів Олексія Азарова в банках Швейцарії і Люксембургу. Про це йдеться в ухвалі суду від 2 вересня, опублікованій у Єдиному реєстрі судових рішень.

Фігурантів клопотання, вказаних у реєстрі як "ОСОБИ" з певним номером, можна ідентифікувати за посадами, які вони обіймали на момент скоєння імовірного правопорушення, і за родинними зв'язками.

Азарова-молодшого підозрюють в отриманні $17,78 млн від підприємства, яке належить братам Андрію та Сергію Клюєвим. Ці гроші, на думку Генпрокуратури, стали завуальованою винагородою за те, що, за пропозицією батька Азарова, тодішнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова, Андрія Клюєва 11 березня 2010 року було призначено першим віце-прем'єром.

За день до голосування структури братів Клюєвих продали компанії, пов'язаній з Олексієм Азаровим, корпоративні права на ТОВ "Предіум Форест". Сума угоди становила приблизно $5 тис. Протягом 2,5 місяця Клюєви викупили цю компанію за $17,78 млн.

"Зазначені фінансові операції позбавлені будь-якого економічного сенсу і, по суті, є завуальованою формою давання хабара", – ідеться у клопотанні.

Гроші від угоди під виглядом інвестиційного прибутку отримав кіпрський офшор Азарова-молодшого, потім їх було перерозподілено в його європейських бізнес-структурах. Частково винагороду від Клюєва було витрачено на придбання нерухомості в Італії, заявили у ГПУ.

Азаров-молодший не вказав отримання цих грошей у своїй декларації, стверджують слідчі.

Колишній глава Адміністрації Президента Андрій Клюєв покинув Україну після зміни влади у 2014 році. Генпрокуратура підозрювала його в перешкоджанні проведенню мітингів, які проходили 30 листопада 2013 року на Майдані, а також у привласненні коштів в особливо великих розмірах.