Гральний бізнес в Україні "кришують" ті, хто має йому перешкоджати – Рябошапка
Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що правоохоронні органи, які мають перешкоджати гральному бізнесу, зараз "кришують" його, і пообіцяв, що "роль прокуратури на цьому напрямі буде жорсткою і безапеляційною".
Генеральний прокурор Руслан Рябошапка 20 грудня провів робочу нараду в режимі відеоконференції з керівниками регіональних прокуратур щодо діяльності правоохоронних органів у сфері протидії гральному бізнесу. Про це повідомляє пресслужба ГПУ.
Під час наради Рябошапка заявив, що правоохоронні органи, які мають перешкоджати гральному бізнесу, зараз "кришують" його.
"Наразі у країні склалася ситуація, коли особи, на яких законом покладено обов'язок протидіяти гральному бізнесу, його очолюють. Це неприпустимо, і роль прокуратури на цьому напрямі буде жорсткою і безапеляційною", – підкреслив він.
У пресслужбі ГПУ повідомили, що в ніч на 20 грудня під процесуальним керівництвом органів прокуратури викрили та ліквідували підпільні гральні заклади у Волинській, Запорізькій, Львівській, Одеській та Харківській областях.
"Правоохоронцями було вилучено ігрові прилади (рулетки, ігрові фішки, карти, ігрові апарати), відеореєстратори, системні комп'ютерні блоки з інтегрованим програмним забезпеченням, чорнову документацію, сервери, чеки, грошові кошти", – ідеться в повідомленні.
Щодо кожного епізоду порушення закону про заборону грального бізнесу розпочато досудові розслідування за ч. 1 ст. 203-2 (заняття гральним бізнесом) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило важкі наслідки) Кримінального кодексу України.
У серпні президент України Володимир Зеленський заявив про плани легалізувати в Україні азартні ігри – дозволити відкриття казино в п'ятизіркових готелях. 2 вересня він доручив Верховній Раді до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про легалізацію в країні грального бізнесу.
Міністерка фінансів України Оксана Маркарова говорила, що доходи від легалізації грального бізнесу, за прогнозами, становитимуть від 5 до 9 млрд грн на рік.
19 грудня Рада провалила голосування за законопроєкт №2285-д про гральний бізнес. Парламентарії вирішили скерувати законопроєкт "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" у профільний комітет для підготовки до повторного першого читання.
20 грудня Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження про боротьбу з незаконним гральним бізнесом, який працював під виглядом розповсюджувачів державних лотерей. У зв'язку з цим міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що дав доручення Національній поліції України припинити функціонування всіх гральних закладів в Україні до 16.00 20 грудня 2019 року.
Зеленський пов'язав розпорядження Кабміну з провалом голосування в парламенті. "Не хочете грати за прозорими правилами? Не хочете працювати цивілізовано і платити в бюджет? Що ж, давайте по-іншому. Відсьогодні негайно закриваємо всі гральні зали", – підкреслив президент.
Нацполіція України відкрила 250 кримінальних проваджень у зв'язку з незаконним заняттям гральним бізнесом.
Загалом у країні припинено діяльність 5300 гральних закладів, однак мобільні групи поліції проводять постійний моніторинг.