Гринів про співпрацю Манафорта і Януковича: Обоє – ковбої, обоє – пірати. їх принцип – не завойовувати голоси, а просто красти їх
Як стратег виборчої кампанії екс-президента України Віктора Януковича американський політтехнолог Пол Манафорт був дуже ефективним, вважає нардеп від Блоку Петра Порошенка Ігор Гринів.
Американський політтехнолог Пол Манафорт, який допомагав Віктору Януковичу на виборах президента України, мав схожі з клієнтом підходи. Про це політичний радник президента України Петра Порошенка, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ігор Гринів повідомив у інтерв'ю "Голосу Америки", яке опубліковано 13 серпня.
Так він відповів на запитання, чи був, на його думку, Манафорт ефективним як стратег Януковича на виборах.
"Я думаю, що він був дуже ефективний. У Манафорта техаський підхід, ковбойський підхід. (Він, здається, сам родом із Техасу). Вони з Януковичем на тому зійшлися. Обоє – ковбої, обоє – пірати. Принцип такий: не працювати за правилами, не завойовувати голоси, а просто їх красти", – сказав Гринів.
На його думку, без Манафорта Янукович програв би президентські вибори 2010 року.
"Тоді почали говорити, що, може, Янукович – менше зло. І це, на тлі кризи всередині демократичних сил, привело до певної розгубленості. Мені здається, за цим теж стояли ідеї Манафорта", – зазначив нардеп.
Він вважає, що гасло Януковича "тому що послідовний" теж підказав Манафорт.
"Американські технологи полюбляють цей прийом. Ставити питання "чому?" і потім відповідати "а тому що". Тобто вони самі формулюють, а потім відповідають... Треба також визнати вдалим рішення Манафорта, коли він наполіг на перейменуванні Партії регіонів на Опозиційний блок. Зрештою, за щось же $60 млн йому заплатили!" – заявив Гринів.
За його словами, Янукович і Манафорт "знайшли один одного".
31 липня в американському штаті Вірджинія стартував судовий процес у справі про ймовірні фінансові злочини Манафорта.
Політтехнолог у 2000-х роках консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ, у 2016 році очолював виборчу кампанію кандидата в президенти США Дональда Трампа.
Сторона обвинувачення стверджує, що з 2010-го до 2014 року Манафорт офіційно задекларував $14 млн доходів.
Під час процесу прокурори мають намір довести, що політтехнолог не повідомив про значну частину своїх податкових надходжень.
Спецпрокурор США Роберт Мюллер заявив 30 липня, що Манафорт заробив в Україні $60 млн.
6 серпня колишній партнер Манафорта Рік Гейтс у суді визнав свою провину в низці злочинів, скоєних разом із Манафортом, і дав свідчення проти свого колишнього партнера.
У суді Гейтс повідомив, що політтехнолог допомагав Порошенку у 2014 році, після чого команда Порошенка повністю не розплатилася з Манафортом. У відповідь в Адміністрації Президента України підкреслили, що команда Порошенка ніколи не співпрацювала з американським політтехнологом.
Гринів заявив, що Манафорт хотів співпрацювати з командою Порошенка, однак "так і не зрозумів, що Україна після Майдану змінилася".