Гриценко про заочний арешт у РФ: Виключно політичні мотиви

Гриценко: Ми це все переживемо, тиск із боку Росії жодним чином не вплине ні на мою позицію, ні на позицію нашої команди
Фото: Анатолій Гриценко / Facebook

За словами екс-міністра оборони України Анатолія Гриценка, у Росії, "очевидно, відчули", що після виборів його партію "Громадянська позиція" може бути представлено у Верховній Раді, і вирішили "вдарити інформаційно", оголосивши його в розшук.

Екс-міністр оборони України, колишній кандидат у президенти, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко вважає політично мотивованими обвинувачення, висунуті проти нього в Росії. Про це він написав у Facebook 12 квітня.

"Мотиви тут виключно політичні і переслідування виключно політично мотивоване. Росія не хоче бачити ні в нашому майбутньому парламенті, ні в уряді сильних людей, які будуть твердо обстоювати інтереси України", – написав політик.

У коментарі "Громадському" Гриценко додав, що в Росії, "очевидно, відчули", що після виборів "Громадянську позицію" може бути представлено в парламенті, і вирішили "вдарити інформаційно".

"Це явна політизація і має політичне забарвлення. У таких випадках навіть коли оголошується розшук через Інтерпол, врешті-решт, в Інтерполі є структури, які аналізують, і коли вбачають у тому політичне забарвлення, то вилучають із розшуку. Ми це все переживемо, тиск із боку Росії жодним чином не вплине ні на мою позицію, ні на позицію нашої команди", – сказав він.

Гриценко зазначив, що оголошення його в розшук "теоретично" може вплинути на закордонні поїздки.

"Ми пам'ятаємо, що була проблема в [екс-прем'єр-міністра Арсенія] Яценюка (його заочно заарештували в РФ за обвинуваченням у нібито участі в бойових діях у Чечні. – "ГОРДОН"), коли його затримали на кілька годин в аеропорту, здається, у Цюріху. Але будемо реагувати відповідним чином", – додав глава "Громадянської позиції".

Гриценко був міністром оборони України із 2005-го до 2007 року. Він – лідер партії "Громадянська позиція", кандидат у президенти України у 2010-му, 2014-му, 2019 роках. На виборах 2019 року він здобув у першому турі 6,91% і посів п'яте місце.

Російські слідчі заочно висунули Гриценку обвинувачення за двома епізодами за статтею Кримінального кодексу РФ "публічні заклики до здійснення терористичної діяльності в мережі інтернет", зокрема через заяви, зроблені в ефірі каналу "112 Україна" 2 липня 2017 року. Тоді Гриценко, коментуючи вбивство в Києві розвідника Максима Шаповала, сказав, що на дії РФ потрібно відповідати аналогічно.

12 квітня 2019 року суд у Москві заочно заарештував Гриценка.

Слідчий комітет РФ регулярно відкриває кримінальні справи проти українських політиків, військовослужбовців, силовиків і громадських активістів. У серпні 2016 року Слідком РФ відкрив кримінальну справу за статтею про застосування заборонених засобів і методів ведення війни проти міністра оборони України Степана Полторака, начальника Генштабу Віктора Муженка, колишнього і чинного командирів Сухопутних військ Анатолія Пушнякова та Сергія Попка, командувача Нацгвардії Юрія Аллерова та інших. У квітні 2018 року російське відомство відкрило справу проти міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.