Гройсман: Вірю, що наступний Курултай буде скликано на звільненій від окупантів кримській землі
Перший Курултай, створений 100 років тому, свідчить, наскільки давніми є демократичні традиції в Україні і в Криму, заявив український прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман 30 листопада привітав представників кримськотатарського народу зі 100-річчям із дня першого Курултаю – національних зборів кримських татар. Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.
"Питання звільнення Криму від російської окупації і захисту кримських татар є одним із пріоритетів нашої спільної роботи. Уряд робить усе можливе, щоб захистити наших співвітчизників від окупантів... Вірю, що наступний Курултай буде скликано на звільненій від окупантів кримській землі", – ідеться у зверненні прем'єра.
Гройсман зазначив, що Кримська народна республіка, яка була проголошена на перших національних зборах кримських татар, була одним із перших у світі проектів демократичного ладу у мусульманському суспільстві.
"Тому перший Курултай свідчить, наскільки давніми є демократичні традиції в Україні і Криму", – додав він.
За словами Гройсмана, сьогодні, як і 100 років тому, на кримську землю знову прийшов ворог.
"В окупованому Криму кримські татари зазнають жорстоких утисків і репресій. Окупаційна влада переслідує їх, кидає до в'язниці, фабрикує липові справи, а також підступно вбиває. Десятки тисяч кримських татар змушені були покинути рідну землю і переїхати на материкову Україну", – додав прем'єр.
Курултай – це вищий повноважний представницький орган кримськотатарського народу.
На Курултаї представлені делегати, обрані кримськими татарами і членами їхніх сімей, незалежно від національності, які постійно проживають на території України, і кримськими татарами і членами їхніх сімей – громадянами України, незалежно від їх місця проживання.
Строк повноважень складу Курултаю – 5 років, офіційною мовою Курултаю є кримськотатарська мова.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.