Гройсман заявив, що поки не вирішив, чи підпише карту потенційного донора, але більше схильний до "так", ніж "ні"
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що не думав про питання донорства.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман поки не вирішив, чи буде підписувати карту потенційного донора про дозвіл на трансплантацію органів після смерті. Про це він заявив під час форуму YES у Києві 15 вересня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"По питанню донорства, я не думав про це, якщо бути абсолютно відвертим. Думаю, це питання потребує осмислення. Але більше схильний до "так", ніж "ні". Я вам відповів чесно. Ви б, напевно, хотіли, щоб я сказав: "Завтра, да, канєшно, підпишу". Я маю для себе прийняти це рішення, але відверто скажу: я про це не думав", – сказав Гройсман.
17 травня Верховна Рада ухвалила законопроект №2386а-1, що дозволяє трансплантацію органів за згодою.
"Проектом закону передбачається, що кожна повнолітня дієздатна особа може дати письмову згоду стати донором органів та/або анатомічних матеріалів після своєї смерті", – ідеться у пояснювальній записці.
Після цього людина отримає карту потенційного донора.
Із трибуни Ради голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець наголосила, що кожен, хто погодився стати донором, зможе змінити своє рішення за бажання.
Згідно з документом, рішення про трансплантацію ухвалює консиліум лікарів у разі, якщо іншими методами неможливо зберегти життя або відновити здоров'я пацієнта.
Законопроект забороняє вилучати органи у померлих дітей-сиріт чи позбавлених батьківського піклування, осіб, визнаних недієздатними, осіб, чия особистість не встановлена, а також загиблих унаслідок бойових дій.
За життя донорами не можуть бути особи, які відбувають покарання, іноземці та особи без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, люди з важкими психічними розладами, пацієнти, які мають тяжкі захворювання, вагітні та ті, хто вже надав орган або його частину для трансплантації.
19 червня закон підписав президент України Петро Порошенко. Закон набуде чинності з 1 січня 2019 року.