Гройсман закликав парламент Хорватії визнати Голодомор геноцидом українського народу
Визнання у світі Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу є дуже важливим для України, зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з головою хорватського парламенту Горданом Яндроковичем у Загребі закликав парламент Хорватії вивчити питання Голодомору в Україні з перспективою подальшого визнання його актом геноциду проти українського народу. Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.
"Тоталітарний режим організував голод в Україні, від якого загинуло близько 8 млн осіб, третина з яких – діти. Ми б дуже просили розглянути можливість вивчення цієї трагедії і, як результат, розгляд парламентом Хорватії питання визнання цієї трагедії геноцидом українського народу. Для нас це дуже важливо. Я навів цифри, які не піддаються осмисленню, але ці втрати 85 років тому були абсолютною реальністю", – сказав український прем'єр-міністр.
В Україні Голодомор 1932–1933 років розцінюють як акт геноциду українського народу, який скоїло керівництво ВКП(б) і уряд СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За словами голови Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, 81% українців уважає Голодомор геноцидом.
7 грудня 2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Геноцидом XX століття Голодомор уже визнали парламенти Австрії, Аргентини, Чилі, Колумбії, Словаччини, Еквадору, Естонії, Грузії, Угорщини, Італії, Литви, Мексики, Парагваю, Перу, Португалії, Польщі, Чехії, США, а також сенати Австралії та Канади.