Громадські організації Львівської області вимагають покарати винних у прориві державного кордону України 10 вересня

10 вересня Саакашвілі та його прихильники прорвали державний кордон України
Фото: ЕРА

Низка громадських організацій Львівської області випустила заяву, у якій засудила дії політиків і активістів, завдяки яким екс-президент Грузії і колишній голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі та його прихильники здійснили прорив українського державного кордону 10 вересня.

Громадські організації Львівщини засудили події 10 вересня на пункті пропуску "Шегині", унаслідок яких екс-президент Грузії і колишній голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі повернувся в Україну. Про це йдеться у спільній заяві, оприлюдненій виданням "Гал-інфо".

"Ми стали свідками як група провокаторів вривається і порушує цілісність українського кордону. Співучасниками злочинного сценарію стали не лише "активісти" і "люди під ейфорією", але й народні депутати (а це ті, хто творить закон і має неухильно його дотримуватися). Та крім обранців народу, головний каталізатор порушення прориву – екс-президент Грузії, людина, позбавлена громадянства, людина, яка на словах уважає себе українцем, натомість зухвало та лицемірно переступає усі букви закону", – ідеться в заяві.

Представники організацій уважають, що не можна допустити ситуації, за якої Україна знову стане епіцентром обговорень, а питання безпеки кордонів держави візьмуть під сумнів.

"Адже вже впродовж трьох років військовослужбовці на передовій, на сході України, доводять: рубежі країни непохитні, а ворогу не місце на чужій землі", – ідеться в документі.

Представники громадських організацій вимагають покарати всіх осіб, які завдали "непоправної шкоди іміджу нашої держави".

Заяву підтримали: ГФ "Патріот", ГО "Українські ветерани Афганістану", ГО "Афганська сотня", ГО "Всеукраїнське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО" Львівської області, ГО "Центр сприяння ветеранам, полоненим та зниклим безвісти в АТО", "Правий сектор" та інші.

Саакашвілі зазначив, що заяви прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана і Порошенка про скоєння ним злочину під час перетину кордону України 10 вересня є неправдивими.

10 вересня замість перетину кордону у пункті пропуску "Краковець" Саакашвілі спочатку спробував в'їхати в Україну на потягу "Інтерсіті", але поїзд зупинили. Після цього політик заявив, що його команда на польському кордоні "повертається до першого плану" і їде до пункту пропуску "Краковець", однак натомість вирушив до пункту пропуску "Шегині". Поляки пропустили автобус із Саакашвілі і народними депутатами. Українська сторона перекрила кордон нібито через інформацію СБУ про мінування переходу. Після цього натовп прихильників Саакашвілі прорвав кордон прикордонників і супроводив політика на територію України.

Політик приїхав до Львова, де заявив, що поліцейські не виконали злочинного наказу, пропустивши його у країну. Генпрокурор України Юрій Луценко сказав, що організаторів незаконного перетину кордону притягнуть до кримінальної відповідальності. У Держприкордонслужбі заявили, що Саакашвілі загрожує три справи за незаконне перетинаня кордону.

Президент України Петро Порошенко підкреслив, що Саакашвілі вчинив злочин, порушивши державний кордон України, займатися яким – справа правоохоронних органів.

Гройсман сказав, що прорив кордону Саакашвілі та його прихильниками 10 вересня – це не просто порушення закону і злочин, а атака деяких політиків на українську державність.