"Грубо змонтований фальсифікат". "Європейська солідарність" прокоментувала "розмову" Порошенка з Путіним

Порошенку мстять за успішну протидію Кремлю, заявили в "Європейській солідарності"
Фото: ЕРА

Поява нової порції прослуховування є помстою Кремля за те, що Петро Порошенко на посаді президента не дозволив російському президенту Володимирові Путіну в Україні реалізувати свої стратегічні цілі. Про це йдеться в коментарі партії "Європейська солідарність" на оприлюднення нардепом Андрієм Деркачем плівки із записом доброзичливої розмови людей, чиї голоси нагадують голоси Порошенка й Путіна.

Оприлюднена позафракційним народним депутатом Андрієм Деркачем розмова нібито експрезидента України Петра Порошенка і президента РФ Володимира Путіна є фейком. Про це пресслужба партії "Європейська солідарність" повідомила 9 липня у коментарі "Українській правді".

"Це такий же грубо змонтований, ретельно скомпільований фальсифікат, як і нібито бесіди з [ексвіцепрезидентом США Джо] Байденом", – заявили в політсилі.

Пресконференція Деркача є частиною "спецоперації московської агентури з нав'язування російської ідеологеми про нібито громадянський конфлікт в Україні і відповідальність за нього української влади", а також із "відбілювання Путіна", стверджують у партії, лідером якої є Порошенко.

"Це помста Кремля за те, що Порошенко як президент та верховний головнокомандувач не дозволив Путіну реалізувати в Україні жодної стратегічної цілі Кремля", – ідеться в коментарі.

9 липня Деркач заявив, що отримав від "журналістів-розслідувачів" запис переговорів Порошенка з Путіним, датованих 30 квітня 2015 року. Голоси, схожі на голоси цих політиків, обговорюють ситуацію в Україні й обмінюються жартами. Порошенко нібито завершує розмову словами "Тисну руку", а Путін наче відповідає: "Обіймаю, до побачення".

19 травня Деркач оприлюднив записи розмов нібито експрезидента Порошенка з Байденом, із яких нібито випливало, що п'ятий президент України підняв тарифи на 100% заради отримання $1 млрд держгарантій від США. Деркач також заявив, що 2016 року держсекретар США Джон Керрі "разом із Байденом наполягали на звільненні генпрокурора Віктора Шокіна, який розслідував справу Burisma й у підсумку вийшов на [батька та сина] Байденів".

22 червня Деркач оприлюднив нову партію записів, де ті самі фігуранти обговорювали питання націоналізації "ПриватБанку", а також призначення генеральним прокурором України Юрія Луценка, а прем'єр-міністром – Володимира Гройсмана.

9 липня в черговій порції прослуховування йшлося про нібито проведену без згоди США "українську диверсію" проти російських об'єктів у Криму.