Ігор Луценко: У Левченка з'явився шанс очолити Верховну Раду. До нього димові шашки кидав Парубій

Ігор Луценко: Парубій досі проходить у кримінальній справі про кидання димових шашок у парламенті
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко зазначив, що поліцію після підпалу Юрієм Левченком димової шашки у Верховній Раді, імовірно, викликали за вказівкою спікера Андрія Парубія, який був фігурантом аналогічної справи.

У кримінальних провадженнях про застосування димових шашок у будівлі Верховної Ради України фігурує двоє чинних нардепів  позафракційний депутат Юрій Левченко і спікер Андрій Парубій. Про це написав народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко у Facebook.

"Сьогодні у Юрія Левченка з'явився шанс очолити Верховну Раду України. Оскільки у залу після закриття засідання викликали слідчо-оперативну групу поліції, яка документувала підпал димової шашки. Викликав, скоріше за все, хтось за вказівкою Парубія, я виходив у той момент із приймальні голови ВР, а мені назустріч ішли поліцейські", – розповів нардеп.

Луценко зазначив, що так Левченко пішов слідами спікера ВР.

2010 рік. Парубій із димовою шашкою в парламентіФото: EPA

арубій досі проходить у кримінальній справі про кидання димових шашок у парламенті під час підписання Харківських угод у 2010 році. Про це минулого року в інтерв'ю ICTV повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко... Отож, якщо вважати, що головною умовою набуття статусу спікера є маніпуляції з "димовухами" в сесійній залі, то у нас два кандидати. І, я впевнений, що симпатії громадян будуть на боці Юрія Левченка", – підкреслив нардеп.

Сьогодні Левченко підпалив димову шашку в залі Верховної Ради, щоб, за його словами, не допустити ухвалення законопроекту про продовження порядку особливого самоврядування на Донбасі. Шашку схопив і виніс із сесійної зали нардеп від "Народного фронту" Андрій Тетерук.

Пізніше з'явилося відео, на якому зафіксовано, як нардепи Левченко і Семен Семенченко (фракція "Самопоміч") підпалили димову шашку в туалеті Ради. На запитання журналістів, чому у туалеті вогонь, Левченко відповів: "Ідуть випробування, як зберегти українську Конституцію".

Поліція Києва занесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про задимлення у приміщенні Верховної Ради. Правоохоронці розцінюють подію як хуліганство.

Законопроект №716 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", проти якого протестували Левченко та Семенченко, підтримало 229 депутатів. Закон уже підписав спікер Верховної Ради Андрій Парубій і передав на підпис президенту. У законі йдеться, що він набуде чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань із території України.