"Історичний момент". У Держдепі США привітали створення Православної церкви України
У Держдепартаменті США запевнили, що Сполучені Штати Америки і далі рішуче підтримують Україну і поважають свободу віросповідання, яка не зазнає втручання ззовні.
Сполучені Штати Америки привітали митрополита Епіфанія з обранням на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій 17 грудня на сайті Державного департаменту США.
"Заснування церкви стало історичним моментом для України. США і далі рішуче підтримують Україну і поважають свободу віросповідання, яка не зазнає втручання ззовні", – ідеться в заяві.
У Держдепі зазначили, що свобода віросповідання поширюється на всіх українців, включно з тими, хто вирішить приєднатися чи не приєднатися до нової православної церкви.
15 грудня в Софійському соборі в Києві відбувся об'єднавчий собор, завданням якого було створення помісної української православної церкви. На собор запросили всіх архієреїв Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). Відомо, що прибуло два митрополити УПЦ МП. Під час собору обрали предстоятелем єдиної православної церкви України митрополита Епіфанія. Вселенський патріархат визнав підсумки собору і запросив призначеного предстоятеля Православної автокефальної церкви в Україні на Фанар 6 січня 2019 року для вручення томосу.
У Російській православній церкві об'єднавчий собор назвали "канонічно нікчемним", заявивши, що на ньому "неканонічного архієрея обрали таким самим неканонічним предстоятелем".
17 грудня Синод Української православної церкви Московського патріархату відсторонив від посад митрополитів, які взяли участь у створенні об'єднаної Православної церкви України.