Єгор Соболєв про ініціативу Матіоса засекретити е-декларації: Військові прокурори вважають, що це вони перемагають Путіна
Пропозиції про зміну принципів е-декларування щодо осіб, які "виконують завдання в інтересах оборони і безпеки" України, озвучив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, однак хто висунув цю ініціативу – невідомо. Про це розповів голова антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв.
Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції розглядав законодавчу ініціативу про засекречування електронних декларацій окремих категорій силовиків, однак так і не встановив, хто висунув цю пропозицію. Про це після закінчення засідання комітету сказав його голова Єгор Соболєв (фракція "Самопоміч"), повідомляє "112 Україна".
За його словами, головний військовий прокурор Анатолій Матіос говорив на комітетських слуханнях про вилучення з публічного доступу декларацій чиновників, які "виконують завдання в інтересах оборони і безпеки".
"Вибачте, будь-який податківець може сказати: "Я ж збираю гроші для державного бюджету, я виконую завдання в інтересах оборони і безпеки". Я вже не кажу про військових прокурорів. Вони взагалі вважають, що це ледь не вони перемагають Путіна", – сказав Соболєв.
За його словами, також обговорювали ідею звільнити від відповідальності членів сімей цієї категорії чиновників за помилки і брехню в деклараціях.
"Це взагалі рай для корупціонера: пишеш усе на дружину – і вона каже: "Так, я збрехала, але як член родини не несу жодної відповідальності". Це катастрофа для системи декларування. І ще що вони пропонують: якщо їх звільняють або вони йдуть у відставку, то при поданні декларації вони теж можуть написати будь-що і не нести за це відповідальності", – зазначив голова антикорупційного комітету Ради.
14 квітня із сайту НАЗК було видалено сотні декларацій, які належали співробітникам Генеральної прокуратури та військової прокуратури України.
Декларації було вилучено на підставі постанови заступника генерального прокурора України – головного військового прокурора Анатолія Матіоса про застосування спеціальних заходів гарантування безпеки цих працівників та їхніх близьких родичів, повідомили в НАЗК.
Постанову Матіоса і рішення НАЗК було оскаржено в Окружному адміністративному суді Києва.
На слуханнях у комітеті Ради з питань запобігання і протидії корупції Матіос уточнив, що пропонував засекретити декларації 72 співробітників військової прокуратури, які розглядають особливу категорію кримінальних проваджень.