Єлісєєв заявив, що підсумкову декларацію саміту Україна – ЄС не вдалося ухвалити через відсутність консенсусу
13 липня президент України Петро Порошенко, глава Європейської ради Дональд Туск і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на спільній прес-конференції не згадали про офіційну підсумкову заяву, яку зазвичай уважають невід'ємною частиною самітів ЄС з іншими державами. Заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв розповів, що сторони "робили спроби" напрацювати документ.
Підсумкову декларацію саміту Україна – ЄС, який відбувся в Києві, не було ухвалено через відсутність консенсусу. Про це в ефірі "5 каналу" заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.
"Мене трохи не влаштовує те, що всі звертають увагу, було чи не було фінального документу, тобто декларація. Щоправда, робилися спроби напрацювати спільний документ – це нормальна ситуація, коли не досягли консенсусу. У цьому разі проект цього політичного документа, на жаль, не йшов далі тих амбіцій, які закладені в тексті Угоди про асоціацію", – сказав він.
Єлісєєв зазначив, що, оскільки у проекті підсумкової декларації не вдалося зафіксувати далекоглядніших цілей, то сторони "вирішили сконцентруватися на конкретних результатах, тих конкретних кроках, які дадуть змогу українським громадянам отримати всі вигоди від європейської інтеграції".
12 липня Офіційний журнал Європейського союзу оприлюднив рішення про остаточну ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
13 липня "Європейська правда" повідомила, що Україна наполягала на тому, щоб у спільній підсумковій заяві було посилання на фразу з преамбули Угоди про асоціацію, що ЄС "визнає європейські прагнення України і вітає її європейський вибір". Однак представники Євросоюзу з таким формулюванням не погодилися, про що стало відомо після неофіційної зустрічі президента Петра Порошенка з лідерами ЄС 12 липня.
Порошенко, глава Європейської ради Дональд Туск і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на спільній прес-конференції не згадали про офіційну підсумкову заяву, яку зазвичай уважають невід'ємною частиною самітів ЄС з іншими державами.