ЄСПЛ не дав прямої відповіді на вимогу українського уряду надати Денісовій доступ до Сенцова – Мін'юст України

Сенцов голодує із 14 травня
Фото: radiosvoboda.org

Євросуд із прав людини визначив для РФ термін до 27 червня, щоби надати інформацію про стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова, зазначив заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.

Європейський суд із прав людини не дав українській стороні прямої відповіді щодо надання допуску українському омбудсмену Людмилі Денісовій до ув'язненого в Росії режисера Олега Сенцова. Про це у Facebook 26 червня повідомив заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.

"Готуємо додаткову заяву для уточнення цього питання. Одночасно продовжуємо підготовку загальної міждержавної заяви щодо всіх українських політичних в'язнів Кремля", – написав заступник міністра.

Він нагадав, що в заяві від 22 червня уряд просив вказівок ЄСПЛ для Росії з метою отримання повної інформації про стан здоров'я Сенцова і доступу до нього Денісової.

"Суд зазначив, що у відповідь на аналогічну заяву, подану адвокатами самого Сенцова, черговий суддя прийняв рішення зробити інформаційний запит на підставі правила 54 до РФ щодо стану здоров'я Олега і надав термін до 27 червня для надання такої інформації", – написав Ліщина.

Сенцова було засуджено у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі. Він висунув вимогу звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заніс.

21 червня адвокат політв'язня Дмитро Дінзе повідомив, що у Сенцова проблеми із серцем і нирками. Він схуд на 13 кілограмів, але відмовляється припиняти голодування.

26 червня генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Володимира Путіна про помилування Сенцова. Цього самого дня спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що лист Ягланда не може служити підставою для помилування українського режисера.

ЄСПЛ зробив запит до російської влади на всю інформацію про стан здоров'я українського політв'язня і запропонував Сенцову припинити голодування. Український режисер відмовився від пропозиції ЄСПЛ припинити голодування.