Європарламент похвалив Україну за реформи і засудив агресію Росії в Керченській протоці
Резолюцію, у якій високо оцінено реформи в Україні й засуджено агресію Росії в Керченській протоці, підтримали 433 депутати Європарламенту. Проти проголосували 105.
12 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій високо оцінив зусилля України у проведенні реформ. Євродепутати також засудили агресивні дії Росії в Керченській протоці. Про це повідомляє сайт Європарламенту.
Документ, який стосувався реалізації Угоди про асоціацію Євросоюзу з Україною, підтримало 433 члени Європарламенту, "проти" проголосувало 105 осіб. Утрималося – 30.
У резолюції йдеться про успішні реформи України у галузі енергетики, охорони здоров'я, пенсійної сфери, державного управління, децентралізації, державних закупівель, оборони та безпеки, у банківському секторі, а також у забезпеченні макрофінансової стабілізації.
Водночас Європарламент звернув увагу на значне підвищення цін в Україні, урізання соціальних допомог та погіршення доступу до систем соціального захисту.
Євродепутати також закликали Україну пріоритетну увагу приділяти боротьбі з корупцією, продовженню процесу децентралізації, ефективності судової системи та протидії олігархам.
Окремо в резолюції засуджують дії Росії в Азовському регіоні.
"Члени Європарламенту рішуче засуджують нещодавню агресію Росії проти України в Керченській протоці і вимагають негайного та беззастережного звільнення всіх українських кораблів і моряків. Вони серйозно стурбовані тим, що напруженість може становити повзучу спробу анексувати суверенні права України на Азовському морі. Тому Росія повинна гарантувати свободу судноплавства через Керченську протоку й Азовське море", – ідеться в повідомленні.
Європарламент закликав Євросоюз запровадити адресні санкції проти РФ у разі, якщо моряків не буде засуджено і якщо Москва вдасться до подальшої ескалації конфлікту.
Від Росії євродепутати вимагають звільнити українського політв'язня Олега Сенцова та інших незаконно утримуваних українців.
Повний текст резолюції поки не опубліковано.
16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.
11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною і Євросоюзом.