Європарламент запропонував активізувати відносини з Україною, Грузією і Молдовою
Пропозиція Європейського парламенту щодо активізації відносин з Україною, Грузією і Молдовою пов'язана із зусиллями цих країн установити тісніші зв'язки з Європейським союзом, незважаючи на "сильний опір" Росії.
Напередодні саміту "Східного партнерства", який пройде 24 листопада, Європейський парламент запропонував активізувати відносини Європейського союзу з Україною, Грузією і Молдовою. Про це інформує сайт Європарламенту.
"Україна, Грузія і Молдова докладають усіх зусиль для встановлення тісніших зв'язків із ЄС, незважаючи на сильний опір із боку Росії. Вони вже користуються безвізовими поїздками в ЄС, а також збільшують комерційні можливості завдяки угодам про вільну торгівлю", – ідеться в повідомленні, датованому 7 листопада.
Заклик поглибити співпрацю і "знайти нові способи підтримки країн на кордонах ЄС" міститься в новій доповіді Європарламенту, яку вже схвалено комітетом Європарламенту у закордонних справах і тепер буде винесено на голосування на листопадовому пленарному засіданні.
"Головним у списку рекомендацій є створення цільового фонду для України, Грузії і Молдови. Цільовий фонд є інструментом розвитку для швидкого і гнучкого реагування на кризові та посткризові ситуації. Він об'єднає ресурси державних і приватних донорів для інвестицій у проекти, спрямовані на покращення соціально-економічних структур", – наголошено в повідомленні.
"Східне партнерство" – проект Євросоюзу, що має основною заявленою метою розвиток інтеграційних зв'язків ЄС із шістьма країнами колишнього СРСР: Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Вірменією і Білоруссю.
У жовтні 2017 року комітет Європарламенту у закордонних справах рекомендував запровадити модель "Східне партнерство+" для України, Грузії і Молдови, щоб поглибити євроінтеграцію цих країн. Відповідне рішення пропонують ухвалити на саміті "Східного партнерства", який відбудеться 24 листопада в Брюсселі.