"Європейська солідарність" іде в опозицію – Геращенко
Партія п'ятого президента Петра Порошенка "Європейська солідарність" буде в опозиції до керівної пропрезидентської політсили "Слуга народу" і завжди буде займати позицію захисту територіальної цілісності та суверенітету України, заявила депутатка від "Євросолідарності" Ірина Геращенко.
Партія п'ятого президента Петра Порошенка "Європейська солідарність" іде в опозицію. Про це заявила депутатка від політсили Ірина Геращенко на першому засіданні парламенту 29 серпня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Європейська солідарність" вітає переможців цих виборів. Ми переходимо в опозицію і сьогодні про це оголошуємо. Ми переходимо в опозицію до правлячої партії ["Слуга народу"], але не до України. Наша політична сила завжди буде займати жорстку позицію щодо захисту територіальної цілісності та суверенітету України, у тому числі у стінах парламенту", – заявила вона.
21 липня відбулися позачергові вибори у Верховну Раду. Вони пройшли за змішаною системою: половину депутатів обирали за пропорційним принципом, що передбачає закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр, другу половину – за мажоритарним. Обирали 424 депутатів із 450 (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там вибори не відбувалися). Одному депутату, самовисуванцю Сергію Рудику (його обирали в окрузі №198 у Черкаській області), у Раді відмовилися видати посвідчення народного депутата, оскільки суд скасував його реєстрацію.
На виборах за "Європейську солідарність" віддали 8,1% голосів, вона посіла четверте місце. До складу фракції "Європейської солідарності" в парламенті входить 27 депутатів, зокрема попередній президент Петро Порошенко.
Сьогодні "Європейська солідарність" була єдиною фракцією, яка голосувала проти обрання Дмитра Разумкова спікером Верховної Ради (25 членів фракції були проти), а Руслана Стефанчука – першим заступником голови парламенту (26 проти), проти призначення Олексія Гончарука прем'єр-міністром України (26 проти), Андрія Загороднюка – міністром оборони (25 проти), Івана Баканова – головою Служби безпеки (проти 26), а Руслана Рябошапки – генеральним прокурором (проти 26). Під час обрання Олени Кондратюк віцеспікеркою Ради і призначення Вадима Пристайка міністром закордонних справ фракція утрималася.