Юрчишин: "Голос" ніколи не вступить у коаліцію з проросійськими силами. А старим політикам, щоб увійти в коаліцію, треба оновитися не тільки формально
Член партії "Голос" Ярослав Юрчишин заявив, що для політсили у процесі формуванні коаліції важливі "не бренди чи персоналії", а коаліційна угода.
Партія "Голос" не вступить у коаліцію з представниками проросійських політсил, а також зі "старими політиками", які не захотіли "оновитися". Про це на брифінгу сказав член партії Ярослав Юрчишин, трансляцію вели на сторінці "Голосу" у Facebook.
"Ми ніколи не вступимо в коаліцію з проросійськими силами, які представляють не український інтерес, а інтерес країни-окупанта. Як би вони не називалися, "за що", за яке "життя" вони б не виступали. Наступне: коаліція зі старими політиками. Щоб старі політики могли увійти в нову коаліцію, вони повинні оновитися не формально, прикрившись кількома новими обличчями, а своєю програмою показати, що вони готові не оголошувати похід до європейських стандартів, а робити все, щоб європейські стандарти життя були в Україні. Ми готові до коаліції з новими політсилами, якщо за цими силами не стоять олігархи і корумпований інтерес. Для нас при формуванні коаліції важливі не бренди, не персоналії, а в першу чергу коаліційна угода", – сказав він.
Журналіст попросив уточнити, чи готова партія до переговорів із партіями "Європейська солідарність" п'ятого президента України Петра Порошенка та "Батьківщина" нардепа Юлії Тимошенко.
"Тимошенко і Порошенко – якщо зможуть щиро говорити про деолігархізацію, ми з ними готові вести переговори", – додав він.
Президент України Володимир Зеленський 21 липня заявив, що партія "Слуга народу" готова до діалогу з "Голосом" про створення коаліції в парламенті. Лідер "Голосу" Святослав Вакарчук заявляв, що партія готова вести переговори про "конфігурації" у майбутній Верховній Раді після оголошення результатів виборів Центральною виборчою комісією України.
21 липня українці голосували на позачергових виборах у Верховну Раду. Дільниці в Україні закрили о 20.00.
Згідно з попередніми даними "Національного екзитполу 2019", проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, Київським міжнародним інститутом соціології та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, партія "Голос" набирає 6,3% голосів і проходить у парламент, а "Слуга народу" лідирує (43,9%). Остаточні результати екзитполу оголосять о 22.00.
Вибори відбуваються за чинним виборчим законодавством, що передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр.
Українці оберуть 225 депутатів за списками і 199 у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводять).
ЦВК зареєструвала списки 22 партій (усього 2746 кандидатів) і 3085 кандидатів у мажоритарних округах.