Юрчишин розповів, що партія Вакарчука запропонувала "Силі людей" разом іти на вибори в парламент

Юрчишин: Пропозиція подана, тому зараз м'яч, скоріше, на полі колег
Фото: Transparency International Ukraine / Facebook

Політична сила музиканта Святослава Вакарчука "Голос" запропонувала партії "Сила людей" разом балотуватися у парламент, повідомив заступник голови "Голосу" Ярослав Юрчишин. Представниця "Сили людей", народний депутат від "Самопомочі" Наталія Веселова не відкинула можливості об'єднання.

Заступник голови партії Святослава Вакарчука "Голос" Ярослав Юрчишин заявив, що політсила запропонувала партії "Сила людей" разом іти на вибори в парламент.

"Спілкування відбувається, пропозиція "Силі людей" подана, тому зараз м'яч, скоріше, на полі колег", – сказав він в ефірі "Громадського".

Представниця "Сили людей", народний депутат від "Самопомочі" Наталія Веселова, яка теж була гостем "Громадського", не відкидає такого об'єднання.

"Можливо", – сказала вона, відповідаючи на запитання, чи може "Голос" бути тією політсилою, навколо якої можуть об'єднатися демократичні партії.

Веселова сказала, що молоді політичні сили мають об'єднуватися, щоб не боротися одна проти одної.

"Треба обрати бренд, треба обрати ту партію, яка вже зареєстрована, на базі якої можна йти всім", – зазначила народний депутат.

Вона розповіла також, що "Сила людей" підписала меморандум із двома політсилами – "Демократичною сокирою" та "Українською галицькою партією".

Партію "Сила людей" було зареєстровано у 2014 році. На виборах президента України у 2019 році політсила висувала Дмитра Гнапа, який зняв свою кандидатуру на користь лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка.

16 травня Вакарчук презентував свою партію "Голос". 21 травня Мін'юст України зареєстрував політсилу.

Вакарчук повідомив, що партія "Голос" братиме участь у найближчих виборах до Верховної Ради.

Згідно з даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного із 16-го до 21 травня, за партію "Голос" готові проголосувати 4,6% тих, хто визначився з кандидатами і має намір піти на вибори. За даними дослідження Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка, яке проводили 1519 травня, за партію Вакарчука мають намір голосувати 3% респондентів, які визначилися. Для потрапляння у Верховну Раду партії необхідно подолати п’ятивідсотковий бар'єр.

23 травня набув чинності указ президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня.

Із 24 травня в Україні автоматично починається виборчий процес, заявили у Центральній виборчій комісії.