Юрист Маляр: Бурхлива реакція Полякова може свідчити про те, що хтось у владних кланах порушив укладені з ним домовленості
Завдяки лояльності українського законодавства нардепа від "Народного фронту" Максима Полякова у будь-якому випадку було би звільнено з-під варти під заставу, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр.
За відмову надіти електронний браслет стеження нардепа від "Народного фронту" Максима Полякова може бути оштрафовано або засуджено на три роки позбавлення волі, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр.
"У нас у Кримінальному кодексі є стаття 382, яка передбачає відповідальність за невиконання судового рішення. Також вона встановлює відповідальність за перешкоджання виконанню рішення суду. Ідеться про штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або про три роки позбавлення волі. Постанову про згоду Верховної Ради на притягнення Полякова до кримінальної відповідальності ухвалено в межах конкретного кримінального провадження. Зараз парламент на канікулах і вирішувати питання про притягнення до кримінальної відповідальності в межах нового кримінального провадження найближчим часом просто нікому. Можливо, це розв'язує руки Полякову", – зазначила Маляр.
На її думку, за Полякова в будь-якому випадку було би внесено заставу.
"Він стверджує, що зіткнувся з приниженням своєї честі та гідності. Для мене це дивно чути, оскільки суд не порушував закону. Поляков говорить про електронний браслет, зміщаючи акценти з того факту, що завдяки лояльності нашого законодавства він у будь-якому випадку вийшов би під заставу. Електронний браслет – це всього лише інструмент, що дає змогу контролювати місцеперебування людини і попередити її втечу. Хоча у нас це досить слабкий інструмент. Поляков просто не хоче одягати браслета. Але якщо він і далі буде цьому перешкоджати, то ми зможемо сказати про невиконання рішення суду", – підкреслила юрист.
За її словами, у нардепа могли бути домовленості з владою країни.
"Не виключено, що у Полякова були певні домовленості з владними кланами. Напевно, нардеп діяв не сам. І зараз бурхлива реакція Полякова може свідчити про те, що хтось у владних кланах порушив укладені з ним домовленості. Наприклад, він міг погодитися на зняття недоторканності в обмін на фінансову лояльність або щось таке. А взагалі всі нардепи, з яких зняли недоторканність, намагалися використовувати це, щоб залишатися в інформаційному просторі", – резюмувала Маляр.
19 червня детективи Національного антикорупційного бюро за підозрою в отриманні хабара затримали охоронця позафракційного нардепа Борислава Розенблата. За інформацією НАБУ, хабар передавали за вирішення питання щодо ліцензування видобування бурштину.
20 червня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що хабар у розмірі $200 тис. був призначений Розенблату і Полякову.
11 липня Верховна Рада зняла недоторканність із Полякова і Розенблата, але не дала згоди на їхнє затримання й арешт.
18 липня Солом'янський суд призначив Розенблату заставу у розмірі 7 млн грн і зобов'язав його носити електронний браслет. Суд також зобов'язав нардепа здати паспорти на відповідальне зберігання. Електронний браслет на Розенблата наділи 21 липня.
У той же день суд призначив Полякову запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 300 тис. грн і зобов'язання носити електронний браслет.
Сьогодні джерело "Українських новин" повідомило, що Поляков відмовився носити електронний браслет стеження. У відповідь нардеп від "Народного фронту" заявив, що правоохоронні органи ще не робили спроб надіти на нього електронний браслет стеження. "Ніхто нічого не намагався на мене одягти – ні браслет, ні нашийник", – сказав депутат.
Спікер Нацполіції Ярослав Тракало повідомив, що Поляков не з'явився в Головне управління поліції в Черкаській області для процедури надягання електронного браслета.