Ющенко про справу проти нього: Усілякі обвинувачення відкидаю, тому що не бачу ні підстав, ні доказів
Експрезидент України Віктор Ющенко висловив думку, що оголошена йому підозра у справі про виведення з державної власності резиденції "Межигір'я" пов'язана з тим, що Генеральна прокуратура шукає нові гучні справи й імітує бурхливу діяльність.
Колишній президент України Віктор Ющенко відкинув обвинувачення у своїй причетності до скоєння кримінального злочину у справі "Межигір'я" і сказав, що доведе свою невинуватість у суді. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
"Так, дійсно, 4 червня цього року за викликом я прибув до слідчого Генеральної прокуратури, де мені було повідомлено про підозру. Коротко суть указаної підозри зводиться до того, що нібито я із 2002 року вступив у змову з [колишнім президентом Віктором] Януковичем щодо заволодіння ним урочища Межигір'я. Не бачу приводу ховатися або прикидатися хворим, як це стало модним. Усілякі обвинувачення відкидаю, бо не бачу ані підстав, ані доказів. У суді я це безперечно доведу", – написав Ющенко.
Він підкреслив, що в цій справі є політичний підтекст.
"Суспільство бачить, як поступово знята відповідальність практично з усіх фігурантів гучних справ щодо сепаратизму, державної зради і вбивств на Майдані. Тому доводиться вишукувати нові гучні справи, імітувати бурну діяльність", – додав експрезидент.
Генпрокуратура підозрює Ющенка у розтраті майна на загальну суму 540 млн грн під час виведення з державної власності резиденції "Межигір'я".
Адвокат експрезидента Віталій Наум назвав справу абсурдом і ахінеєю.
Урядова резиденція "Межигір'я" розташована в селі Нові Петрівці під Києвом, у 2007 році її вилучили з державної власності – вона перейшла під управління структур, пов'язаних із Януковичем.
Як пише "Радіо Свобода", 9 липня 2007 року президент Ющенко підписав секретний указ, яким передав комплекс "Пуща-Водиця", на території якого розташоване "Межигір'я", у користування тодішньому прем'єру Януковичу. Того самого місяця Янукович видав розпорядження, яким передав резиденцію і ще 137 га НАК "Надра України". Незабаром "Надра України" уклали бартерний обмін із компанією "Медінвесттрейд", після чого уряд затвердив обмін резиденції на два будинки на Парковій алеї в Києві. Компанія "Медінвесттрейд", зі свого боку, продала придбану резиденцію компанії "Танталіт".
У серпні 2017-го Київський апеляційний господарський суд визнав недійсними договори про виведення "Межигір'я" з державної власності. У ГПУ зауважили, що відчуження урядової резиденції відбулося з перевищенням повноважень державною компанією, поза процедурою приватизації "і взагалі попри законодавчо встановлену заборону на укладання такої угоди".
Після втечі експрезидента до Росії, у червні 2014-го, суд повернув земельну ділянку, на якій розташоване "Межигір'я", у держвласність. У 2017 році після низки судових процесів у власність держави перейшла сама резиденція.