Кабмін розгляне перенесення термінів збільшення мінімального страхового стажу до 25 років на 2020 рік – Рева
Перенесення термінів збільшення мінімального страхового стажу з 15 до 25 років на два роки – до 2020 року – передбачений для адаптації людей, заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.
Кабінет Міністрів України розгляне можливість перенесення строків збільшення мінімального страхового стажу з 15 до 25 років із 1 січня 2018 року на 1 січня 2020 року. Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева в коментарі журналістам після засідання Національної ради реформ, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ця пропозиція, щоб дати людям можливість адаптуватися, і вона буде внесена як пропозиція на Кабмін, і вона буде розглянута", – підкреслив Рева.
Він зазначив, що так буде перенесено всю схему підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 25 до 30 років протягом 2020–2030 років.
Рева додав, що Кабінет Міністрів розгляне пропозиції Національної ради реформ до урядового законопроекту про пенсійну реформу на засіданні 19 червня.
Також міністр повідомив, що Нацрада реформ запропонувала уряду зберегти особливі умови нарахування страхового стажу та віку виходу на пенсію для представників деяких професій.
Заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків, зі свого боку, зазначив, що висловлені на засіданні пропозиції будуть найближчим часом оформлені і передані уряду.
Сьогодні Національна рада реформ підтримала проект пенсійної реформи.
17 травня 2017 року Кабмін схвалив проект пенсійної реформи, запропонований прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Документ переданий для розгляду у Національну раду реформ, після обговорення і затвердження його передадуть до Верховної Ради України для голосування. Пенсійна реформа, зокрема, передбачає скасування обмежень на пенсії пенсіонерам, що працюють, скасування особливих умов виходу на пенсію, поступову ліквідацію дефіциту Пенсійного фонду тощо.
13 травня Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не проведе пенсійної реформи. На його думку, у Верховній Раді знайдуться голоси для ухвалення реформи, а кошти на її проведення з'являться завдяки детінізації економіки.
4 червня Кабмін опублікував листа від глави місії Міжнародного валютного фонду в Україні Рона ван Родена і регіонального директора Світового банку Сату Кахконен, в яких ідеться про схвалення ними проекту реформування пенсійної системи України.