Кабмін України дозволив пенсіонерам сплачувати послуги ЖКГ через листоношу або телефоном
Український уряд на засіданні підтримав постанову "Про реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення".
Кабінет Міністрів на засіданні 8 квітня ухвалив постанову про можливість сплати житлово-комунальних послуг пенсіонерами й одержувачами соціальних виплат під час карантину дистанційно, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Постанову "Про реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення" підтримали одноголосно, але з можливістю доопрацювання протягом двох днів.
Міністерка соціальної політики Марина Лазебна розповіла на засіданні, що кожного громадянина України, який одержує пенсію або соціальну виплату, буде проінформовано про можливість сплатити житлово-комунальні послуги через банківські установи або "Укрпошту".
На сайті уряду уточнили, що ті, хто отримує пенсію або соціальні виплати через банківські установи, для дистанційної оплати послуг ЖКГ мають зареєструватися в системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на гарячу лінію банку та "надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити, а також необхідні дані для оплати послуг з їхніх рахунків".
Одержувачі пенсій та допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальні послуги безпосередньо у листоноші під час отримання виплат або замовивши відповідну послугу телефоном. Крім того, листоноші зможуть приносити гроші додому тим, хто раніше отримував їх у відділеннях банків і касах "Укрпошти".
У цій самій постанові уряд рекомендував банкам створити можливість для зняття одержувачами пенсій і допомог готівки з банківських карток у торгових мережах через платіжні термінали.
У Кабміні зазначили, що це експериментальний проєкт. Його реалізовуватимуть за підтримки "Укрпошти" та 43 банків.
Постановою також передбачено, що з 10 квітня в Україні почне функціонувати інформаційна платформа "Допомога поруч". Завдяки цьому онлайн-проєкту надаватимуть мобільну допомогу та соціальні послуги самотнім громадянам похилого віку, людям з інвалідністю, сім'ям із дітьми та іншим соціально вразливим верствам населення, зазначили в уряді. Громадяни зможуть звертатися на гарячі телефонні лінії, які працюватимуть при місцевих органах влади, і залишати інформацію про потреби у продуктах, засобах особистої гігієни, побутової хімії, транспортних послугах для доправлення цих товарів.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,4 млн, із них понад 308 тис. одужало, а 83 424 померли.
Щоб стримати поширення інфекції, в Україні на початку березня ввели карантин. Він має закінчитися 24 квітня, але в уряді не відкинули ймовірності продовження обмежувальних заходів до травня. Людям віком від 60 років наказано залишатися вдома, оскільки вони належать до групи підвищеного ризику зараження коронавірусом.
Станом на 9.30 8 квітня в Україні коронавірус підтвердили в 1668 осіб, із яких 52 померли.