Кабмін України змінив систему оплати праці педагогів
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення відмовитися від єдиної тарифної сітки для освітньої сфери і зробити прив'язку зарплат педагогів до мінімального прожиткового мінімуму.
Кабінет Міністрів змінив систему оплати праці педагогічних працівників. Відповідне рішення було ухвалено 10 липня на засіданні уряду, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ми вважаємо, що потрібно відійти від єдиної тарифної сітки і для освітньої сфери створити окремі умови оплати праці, які віддзеркалюють потреби системи освіти... Ми вирішили зробити прив'язку до прожиткового мінімуму, який змінюється і віддзеркалює економічну ситуацію в країні", – сказала міністерка освіти Лілія Гриневич.
Вона зазначила, що нова система оплати праці ставить собі завдання забезпечити до 2023 року мінімальний посадовий оклад педпрацівників – чотири прожиткові мінімуми.
"Цього року мінімальний посадовий оклад становить 1,75 прожиткового мінімуму. Наш план – щорічно за правилами нової системи оплати праці підвищувати його. У 2020 році він має становити 2,5 прожиткового мінімуму, у 2021-му – три прожиткові мінімуми, у 2022-му – 3,5 прожиткового мінімуму, а в січні 2023 року – чотири прожиткові мінімуми", – пояснила Гриневич.
За словами міністерки, наступного року молодий вихователь дитсадка отримуватиме в місяць не нинішню мінімальну зарплату в розмірі 4175 грн, а 6369 грн. Досвідчений вихователь отримуватиме 9100 грн на місяць. Зарплата молодого вчителя становитиме 7643 грн без урахування надбавок та 8701 грн – із надбавками. Учитель вищої категорії отримуватиме 10,5 тис. грн на місяць.
"Хочу підкреслити, що ця реформа торкнеться всіх педагогів", – підкреслила Гриневич.
Гриневич повідомляла, що для підвищення зарплат українським педагогам і вихователям у 2020 році додатково потрібно 25 млрд грн.