Кабмін затвердив оновлену програму дій. Обіцяє цифровізацію держпослуг і поліпшення добробуту українців

Кабмін затвердив оновлений проєкт програми та має намір сьогодні подати його в парламент
Фото: kmu.gov.ua

Кабінет Міністрів України затвердив оновлений проєкт програми на позачерговому засіданні. Попередньої версії програми Верховна Рада не підтримала.

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 12 липня ухвалив постанову про затвердження оновленої програми дій уряду, повідомила пресслужба уряду.

Також уряд визнав такою, що втратила чинність, постанову №270 від 2 квітня, якою було затверджено попередній проєкт програми.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що оновлений проєкт уряд внесе до Верховної Ради сьогодні. Він сказав, що у проєкті, зокрема, враховано передвиборчі програми президента України Володимира Зеленського та партії "Слуга народу", а також рекомендації народних депутатів.

За даними пресслужби уряду, у програмі задекларовано продовження Україною шляху євроінтеграції, впровадження технічних і адміністративних стандартів НАТО.

"Програма передбачає, що уряд продовжить цифровізацію державних послуг. Зокрема, заплановано запровадження мінімум 200 державних послуг, доступних онлайн", – зазначили в уряді.

Програма також містить низку пунктів, які стосуються реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У фінансово-економічній сфері уряд має намір стимулювати розвиток бізнесу в Україні та підтримувати національного виробника. У Кабміні хочуть, щоб 10% ВВП України формувала IT-галузь. Серед головних напрямів у цьому блоці:

  • збільшення кількості зайнятих осіб у малому і середньому бізнесі;
  • середньорічне зростання фізичних обсягів експорту мінімум на 5%;
  • збільшення питомої ваги експорту товарів у ЄС;
  • перехід від експортно-сировинної спрямованості до технологічної;
  • проведення прозорої приватизації державних підприємств;
  • збільшення кількості зареєстрованих фермерських господарств, зокрема сімейних;
  • забезпечення фінансування сектору безпеки й оборони на рівні не менше ніж 5% ВВП;
  • оптимізація структури й чисельності податкових органів.

У соціальній сфері уряд має намір спростити порядок призначення субсидій, робити щорічний перерахунок пенсій для 11 млн пенсіонерів, а також збільшити кількість реабілітаційних закладів, що надають послуги за принципом "гроші ходять за людиною", і підвищити розмір допомоги понад 32 тис. опікунам.

"Ми плануємо поліпшити добробут українців. Соціальні стандарти життя людей зростуть незалежно від місця проживання й соціального статусу. Це головна мета нашої роботи", – сказав Шмигаль.

Перший варіант програми уряд затвердив у квітні і передав її на розгляд Верховної Ради. Відповідний проєкт постанови №3330 було зареєстровано в парламенті 13 квітня. 4 червня за підсумками розгляду Верховна Рада скерувала документ на доопрацювання. За це рішення проголосувало 245 депутатів. Про незадовільну якість програми говорили представники як опозиції, так і монобільшості. Деякі депутати називали перший варіант програми "рефератом", у якому немає жодної цифри.

Згідно із законом про регламент Верховної Ради протягом місяця після формування уряд має передати на розгляд парламенту програму своєї діяльності. Після розгляду документа депутати можуть або його схвалити, або відправити на доопрацювання. Затвердження програми Верховною Радою дає уряду річний імунітет від відставки.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков говорив, що парламент не зміг розглянути програму вчасно через епідемію коронавірусу.