Кабмін звільнив Монахову з посади мовного омбудсмена
24 квітня Тетяна Монахова повідомила, що йде з посади уповноваженого із захисту державної мови. Вона скаржилася, що протягом пів року на посаді жодного разу не отримала зарплати.
Кабінет Міністрів України звільнив Тетяну Монахову з посади уповноваженого із захисту державної мови. Про це йдеться в розпорядженні №491 від 6 травня, опублікованому на сайті уряду.
"Звільнити Монахову Тетяну Василівну з посади уповноваженого із захисту державної мови за власним бажанням", – ідеться в розпорядженні.
Завідувачку кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили, докторку філологічних наук, професорку Тетяну Монахову призначили мовним омбудсменом 27 листопада 2019-го. 24 квітня 2020 року вона повідомила, що написала заяву про звільнення.
В інтерв'ю виданню Opinion вона повідомила, що протягом пів року на посаді жодного разу не отримала зарплату. Монахова пояснила, що фінансування на інститут омбудсмена можна отримати тільки після створення секретаріату, із чим були проблеми.
"Проблеми почалися одразу, оскільки в законі не прописано, що секретаріат є юридичною особою. "Створюється секретаріат". Ким створюється? Який його статус? Причому в аналогічному законі про діяльність уповноваженого із прав людини це прописано... Чому творці закону про мову не зробили такої елементарної речі щодо мого секретаріату – загадка", – сказала вона.
У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Він передбачає створення інституту уповноваженого із захисту державної мови. Згідно із законом, уповноважений має подавати Кабміну пропозиції щодо реалізації державної політики щодо захисту мови та задоволення мовних потреб українців, які живуть за кордоном; має моніторити виконання законодавства про державну мову, розглядати скарги громадян на невиконання відповідних законів, може складати протоколи та застосовувати стягнення.