Карпачова на конференції в Раді Федерації закликала повернути в Україну поранених моряків
Віце-президент Європейського інституту омбудсмена Ніна Карпачова під час візиту у РФ порушила питання про якнайшвидше надання можливості короткострокових побачень для родичів захоплених українських моряків.
Під час візиту до Москви віце-президент Європейського інституту омбудсмена Ніна Карпачова виступила 14 грудня у російській Раді Федерації з вимогою відпустити захоплених 25 листопада українських військових моряків. Про це виданню "ГОРДОН" 17 грудня повідомила її прес-служба.
Карпачова виступала на конференції, присвяченій 70-річчю Загальної декларації прав людини.
"Ніна Карпачова звернулася до учасників із проханням продовжити процес діалогу за посередництва Європейського інституту омбудсмена, і, як гуманістичний крок і вияв милосердя, невідкладно розглянути питання повернення поранених українських моряків. Також порушили питання про долю капітанів риболовецьких суден [російського] "Норд" і [українського] ЯМК-0041, які вже багато місяців чекають свого повернення додому", – повідомила прес-служба.
Також Карпачова порушила питання про якнайшвидше надання можливості короткострокових побачень для родичів українських моряків. Начальник управління Федеральної служби виконання покарань у Москві Сергій Мороз відповів, що для цього потрібно надіслати письмове звернення до Слідчого управління ФСВП РФ для одержання згоди слідчого, після чого керівництво СІЗО має надати можливість для такого побачення протягом трьох діб.
"Карпачова провела низку зустрічей із парламентарями, керівниками низки комітетів Державної думи і Ради Федерації Федеральних зборів РФ про необхідність деескалації в Азово-Чорноморському басейні та захисту прав конкретних людей, які стали заручниками і жертвами цього конфлікту", – додали в прес-службі.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу РФ.
США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.