Касько: Стягнути заставу Полякова на користь держави можна, але домогтися серйознішого запобіжного заходу для нього не вийде
Обвинувачення може вимагати для нардепа від "Народного фронту" Максима Полякова жорсткіших запобіжних заходів, таких як домашній арешт або взяття під варту, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-заступник генпрокурора Віталій Касько.
Стягнення застави з нардепа від "Народного фронту" Максима Полякова до держбюджету не скасовує рішення суду, згідно з яким він зобов'язаний надіти електронний браслет, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-заступник генпрокурора Віталій Касько.
"Немає значення, про якого нардепа йде мова. На місці Полякова міг бути хто завгодно. Установлюючи запобіжний захід, суд визначає процесуальні зобов'язання, яких повинен дотримуватися підозрюваний. Якщо Полякова зобов'язали носити браслет, він повинен це робити. Інакше прокурори зможуть просити суд стягнути його заставу на користь держави. Однак це не означає, що Полякова буде звільнено від обов'язку носити браслет. До того ж обвинувачення може вимагати жорсткіших заходів, таких як домашній арешт і взяття Полякова під варту. Тобто навіть після стягнення застави Полякова до бюджету він усе одно буде зобов'язаний надіти електронний браслет", – зазначив Касько.
За його словами, прокуратурі не вдасться домогтися посилення запобіжного заходу для нардепа.
"Поляков може скільки завгодно обурюватися стосовно того, що його зобов'язали носити браслет. Але всі подібні рішення суду будь-якому підозрюваному створюватимуть певні незручності. Наприклад, суд може зобов'язати людину здати закордонний паспорт або не виїжджати з населеного пункту. Стягнути заставу Полякова на користь держави можна, але домогтися серйознішого запобіжного заходу для нього не вийде. Адже Верховна Рада не дала на це своєї згоди", – підкреслив Касько.
19 червня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро за підозрою в отриманні хабара затримали охоронця позафракційного нардепа Борислава Розенблата. За інформацією НАБУ, хабар передавали за розв'язання питання щодо ліцензування видобування бурштину. 20 червня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький заявив, що хабар у розмірі $200 тис. було призначено Розенблату і Полякову.
11 липня Верховна Рада зняла недоторканність із Полякова, але не дала згоди на затримання та арешт.
21 липня Солом'янський районний суд Києва призначив Полякову запобіжний захід у вигляді застави в розмірі понад 300 тис. грн і зобов'язання здати закордонний паспорт і носити електронний браслет стеження.
24 липня Поляков не з'явився в Головне управління поліції в Черкаській області для процедури надягання електронного браслета. У НАБУ заявили, що відкриють кримінальне провадження щодо Полякова у разі, якщо він не буде виконувати рішення суду про запобіжний захід. 25 липня нардеп заявив, що вніс 304 тис. грн застави.
26 липня представники нардепа оскаржили рішення суду про обрання запобіжного заходу.
27 липня в САП заявили, що Поляков відмовився надіти електронний браслет.
У зв'язку з тим, що Поляков відмовився носити електронний браслет стеження і здати закордонний паспорт, САП звернулася з клопотанням до суду про стягнення його застави до бюджету держави.