Керівник апарату НАЗК Ткаченко про відставку Рябошапки: Навіть у такому усіченому складі агентство є правочинним проводити засідання
Відставка члена Національного агентства з питань запобігання корупції Руслана Рябошапки істотно ускладнить ухвалення колегіальних рішень, "які і так пробуксовують", заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" керівник апарату Нацагентства Ігор Ткаченко.
Навіть у нинішньому усіченому складі Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) правочинне проводити засідання, заявив виданню "ГОРДОН" керівник апарату НАЗК Ігор Ткаченко, коментуючи рішення члена Нацагентства Руслана Рябошапки подати заяву про відставку.
"Закон передбачає, що Національне агентство вважають повноважним, якщо до його складу обрано більше ніж половину членів, тобто три особи. Отже, навіть у такому усіченому складі агентство є правочинним проводити засідання. Потрібно враховувати, що в разі відставки одного з чинних членів для ухвалення будь-якого рішення потрібно три голоси. Тобто результативні рішення можуть бути тільки одностайними. У такому разі проголосовані рішення будуть легітимними", – зазначив співрозмовник.
За його словами, наразі невідомо, коли Кабмін розгляне заяву Рябошапки.
"Поки що невідомо, яку правову підставу візьме до уваги Кабмін і коли саме подадуть на розгляд уряду питання про складення повноважень члена НАЗК, адже заяву не було опубліковано. Водночас закон передбачає, що дострокове припинення повноважень члена НАЗК, окрім екстраординарних випадків, відбувається за власним бажанням або унаслідок відставки", – підкреслив Ткаченко.
На його думку, звільнення Рябошапки може ускладнити роботу НАЗК.
"У випадку з Нацагентством, коли за фактом чинний склад не сформовано, звільнення члена НАЗК істотно ускладнить ухвалення колегіальних рішень, які і так пробуксовують. Слід ураховувати, що з моменту ухвалення рішення уряду про дострокове припинення повноважень члена НАЗК буде запущено передбачений законом механізм, коли протягом 14 днів Кабмін має оголосити конкурс на відкриту вакансію. Адже конкурс ще потрібно провести, і лише після цього можна призначити на вакантне місце нову людину", – заявив співрозмовник.
Він не виключає, що в майбутньому Рябошапка може повернутися в оновлений склад НАЗК.
"Існує ще одна версія того, що відбувається, яку останнім часом активно обговорюють політики. Вона полягає в тому, що відставка чинного складу НАЗК через ухвалення законопроекту не дасть їм змоги балотуватися в НАЗК надалі. Це очевидно, з огляду на логіку законодавчих ініціатив. У цьому випадку звільнення одного із членів чинного складу НАЗК за власним бажанням можна розглядати як бажання відмежуватися від тієї кризи, що відбувається, і надалі претендувати на дообрання у вже оновлений орган", – резюмував Ткаченко.
Сьогодні член Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Рябошапка повідомив, що подав заяву про відставку.
"НАЗК – потенційно надзвичайно потужний і ефективний елемент антикорупційної інфраструктури в Україні. Однак цей інструмент не використовують за призначенням", – зазначив він.
Відповідно до закону "Про запобігання корупції", повноваження члена НАЗК достроково припиняють у разі подання ним заяви про відставку.
В 2015-2016 роках агентство було недоукомплектоване. У його штаті було четверо співробітників замість п'яти, як передбачено законодавством.
Рябошапка і ще один член агентства Радецький публічно конфліктують із головою НАЗК Наталією Корчак. 7 квітня 2017 року Рябошапка ініціював її відставку, але необхідних трьох голосів на підтримку ініціативи не набрали.