Кернес про декомунізацію: Пам'ять людей, пане В'ятровичу, ви здивуєтеся, може відрізнятися від вашої
Мер Харкова Геннадій Кернес заявив директору Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу, що у процесі декомунізації харків'ян ні про що не питали, а Верховну Раду "ламали через коліно".
Мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що погляди українців на процес декомунізації можуть відрізнятися від думки директора Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича.
Про це міський голова написав 10 травня у Facebook, коментуючи інформацію про те, що петиція про повернення проспекту Григоренка у Харкові імені Жукова зібрала необхідну для розгляду кількість підписів.
"Що стосується директора Інституту національної пам'яті В'ятровича, який уже погрожує мені в'язницею. Проводячи декомунізацію, харків'ян не питали, ламали через коліно [Верховну] Раду, на місцях "старалися" ОДА. Пам'ять людей, пане В'ятровичу, ви здивуєтеся, може відрізнятися від вашої. І як засвідчили останні вибори, люди вміють наполягти на своєму", – заявив Кернес.
Він подякував тим, хто підтримав петицію про перейменування проспекту і пропозицію прибрати з харківської площі Свободи намет, де волонтери збирають кошти для потреб армії та військового госпіталю.
"Радий, що наші думки збігаються. Я працюю в межах закону і повноважень органів місцевого самоврядування, й обидва питання – про військовий намет на площі Свободи і про повернення імені Жукова в Харків – буде розглянуто найближчим часом міською радою", – пообіцяв Кернес.
Проспект Маршала Жукова в Харкові було перейменовано на проспект Петра Григоренка у 2016 році в межах виконання закону про декомунізацію. Водночас на проспекті залишається бюст Жукова. Пам'ятник у травні 2018 року знесли невідомі, але пізніше комунальні служби його відновили.
8 травня на сайті міськради Харкова було опубліковано петиції з пропозицією прибрати намет волонтерів на центральній площі і повернути проспекту Григоренка його історичну назву.
9 травня петиція про перейменування проспекту зібрала необхідну кількість голосів.
Кернес стверджував, що повернення імені Георгія Жукова на карту міста стане виявом "історичної справедливості" і не буде порушенням закону.
10 травня В'ятрович заявив, що перейменування проспекту на честь Жукова буде порушенням закону. Він зазначив, що законність таких перейменувань в інших українських регіонах підтверджено рішеннями судів.