Київська облрада проголосувала за звернення до парламенту з вимогою ухвалити закони для імпічменту президента
Звернення до Верховної Ради, ініційоване фракцією "Батьківщина", підтримало 57 із 84 депутатів Київської обласної ради.
22 червня на сесії Київської обласної ради депутати проголосували за звернення до Верховної Ради з вимогою ухвалити закони, необхідні для початку процедури імпічменту президента. "Звернення щодо деяких питань правового урегулювання процедури усунення з поста президента України в порядку імпічменту" подала фракція "Батьківщина", текст опубліковано на офіційному сайті облради.
Документ підтримало 57 із 84 депутатів.
"Показники довіри до влади стрімко наближаються до нуля, і цьому є об'єктивні причини. З 2014-го до 2017 року Україна посіла перше місце в світі за рівнем корупції, темпів інфляції, за кількістю арештів і викрадень працівників ЗМІ та за кількістю офіційних мільйонерів серед чиновників, депутатів, суддів і антикорупціонерів. Ми на першому місці в Європі за рівнем смертності та поширенням надзвичайно небезпечних інфекцій, за рівнем дитячого алкоголізму, зростання цін, за рівнем девальвації національної валюти, за рівнем ВВП на душу населення та рівнем бідності", – сказано у зверненні.
Депутати в документі зазначають, що Україна увійшла до 10 найнебезпечніших країн світу за рівнем насильства і злочинності: "Згідно з даними Європейського суду з прав людини на 1 січня 2017 року, в ЄСПЛ очікують розгляду понад 18 000 позовів проти України (це трохи менше чверті від загального числа позовів). За останній рік цей показник збільшився більше ніж на 4000 справ. Це свідчить про те, що такого рівня порушення громадянських прав, як зараз, Україна не допускала ще ніколи".
Аргументами на користь необхідності врегулювати законодавство для можливості оголосити президенту імпічмент у Київській облраді вважають також війну, підвищення тарифів, злочинність і перспективу земельної реформи.
"Населення України старіє, хворіє, вимирає або тікає з України. Шалене необґрунтоване зростання тарифів на ЖКГ забирає у людей останню копійку. Розгул злочинності, торгівля людьми та зброєю стали нашими новими реаліями. І найстрашніше – прикриваючись вимогами Міжнародного валютного фонду, влада хоче відібрати у людей єдине, що залишилося, – українську землю – і пустити їх по світу жебраками", – сказано в тексті звернення.
Обласна рада закликала парламент ухвалити новий законопроект про тимчасові слідчі комісії і зміни в регламент Верховної Ради, а громадян України – підтримати це звернення через органи місцевого самоврядування.
У парламенті нинішнього, VIII скликання було зареєстровано два законопроекти, пов'язані з процедурою імпічменту, але їх не подали на голосування.
Після дострокових виборів 25 травня 2014 року президентом України став Петро Порошенко, 7 червня він склав присягу й офіційно вступив на посаду.
Останнє опитування, проведене соціологічною групою "Рейтинг", засвідчило, що діяльності Порошенка на посаді президента не схвалює загалом 76%, схвалює – 17%. 39% громадян України вважають, що здебільшого він відповідає за ситуацію у країні.
Наступні президентські вибори повинні пройти у 2019 році.