Кличко – Зеленському: Якщо владу будуть представляти такі брехливі непрофесіонали, як Андрій Богдан, про які нові стандарти в політиці ми можемо говорити? Відео
За словами Кличка, йому "якось незручно за таких ньюзмейкерів".
"І останнє: я не борюся за крісла, мені не потрібні посади. Я борюся за наше місто, за країну, за самоврядування, за киян, за можливість обирати людину, яка відповідальна виключно перед киянами", – сказав він.
У 2003 році Конституційний Суд України вирішив, що КМДА має очолювати особа, яку було обрано міським головою. У листопаді 2010 року четвертий президент України Віктор Янукович розмежував ці посади, у результаті чого мера Леоніда Черновецького на посаді голови міськадміністрації змінив Олександр Попов. У 2014 році, після перемоги Кличка на виборах міського голови Києва, п'ятий президент Петро Порошенко призначив його головою КМДА.
10 липня під час зустрічі із Кличком президент України Володимир Зеленський підтвердив намір розмежувати повноваження обраного киянами мера й голови КМДА. Кличко заявив, що позбавлення обраного мера виконавчих повноважень – це повернення методів управління часів президента-втікача Віктора Януковича і позбавлення Києва самоврядування.
24 липня Богдан надіслав до Кабміну лист із нагадуванням про необхідність зробити подання на звільнення Кличка.
30 липня на брифінгу глава Офісу президента заявив, що Кличко втратив контроль над столицею і не може впоратися зі "смотрящими" в Київраді. Також, за словами Богдана, до нього нещодавно надійшла пропозиція від одного зі "смотрящих" Києва поділити гроші з місцевого бюджету, який "попросив не чіпати голову КМДА". Глава ОПУ додав, що Зеленський розглядає декілька кандидатур на посаду голови КМДА, зокрема кандидатуру чинного мера столиці.
Кличко назвав брифінг Богдана "байками зі склепу".