Клімкін: РФ намагається використовувати події в Каталонії, щоб побудувати хибну логіку того, що відбувається в Європі
Проводити паралелі між подіями в Каталонії і Криму некоректно, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Росія намагається використовувати події в іспанській Каталонії для дестабілізації ситуації в Європі. Про це на брифінгу в Києві за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастісом заявив глава зовнішньополітичного відомства України Павло Клімкін, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ми вдячні Іспанії за підтримку нашої незалежності, територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах і нашого євроінтеграційного курсу. Ми підтримуємо дії іспанського уряду щодо застосування конституції і відновлення правового поля в країні... Ми прекрасно знаємо, що Росія намагається використовувати ці події, щоб побудувати хибну логіку того, що відбувається в Європі, намагаючись поставити в один ряд незаконну окупацію Криму, те, що відбувається в Каталонії, або те, що відбувається навколо Косова, і підтримуючи ті сили в Європі, які намагаються дестабілізувати ситуацію", – сказав Клімкін.
Він підкреслив, що проводити паралелі між подіями в Криму і Каталонії – некоректно.
"Уявіть собі, що зараз у Каталонії було б дві тисячі російських танків і бронемашин, тисячі солдатів російських регулярних військ і десятки тисяч російських найманців. І все це фінансувалося й управлялося Росією. У цьому сенсі у нас не сепаратизм, у нас реальна російська агресія в Криму і на Донбасі", – заявив глава МЗС України.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова. Відразу після анексії Криму почався збройний конфлікт на сході України, він триває досі. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Влада Каталонії заявляла, що 1 жовтня на референдумі відділення регіону від Іспанії підтримало 90,18% учасників плебісциту. Явка виборців становила 43%.
У МЗС України вважають референдум про незалежність Каталонії від Іспанії нелегітимним.
27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію, яка декларує незалежність від Іспанії. У відповідь Сенат Іспанії дозволив уряду країни ввести в Каталонії пряме правління.
28 жовтня офіційний Мадрид позбавив Каталонію автономії і взяв на себе відповідальність за управління регіоном.