Клімкін заявив, що зустрінеться з главою МЗС Угорщини Сіярто наступного тижня
Зустріч міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та глави міністерства закордонних справ Угорщини Петера Сіярто відбудеться на полях Варшавського форуму 24–25 жовтня.
Міністри закордонних справ України та Угорщини Павло Клімкін та Петер Сіярто зустрінуться у Варшаві наступного тижня. Про це 17 жовтня журналістам у Києві заявив глава українського МЗС, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Ми ще раз зустрічатимемося наступного тижня під час Варшавського форуму з питань безпеки і подивимося, як рухатися далі. Діалог складний, але він відбувається. Ми свої інтереси Закарпаття послідовно захищатимемо", – зазначив український міністр.
Клімкін наголосив, що країни також проведуть консультації між консулами. Він додав, що "Угорщині та Україні дійсно є про що поговорити".
"Україна захищатиме закарпатських угорців. Ми ніколи не говорили, що угорці Закарпаття – сепаратисти, але вони також повинні дотримуватися українських законів", – сказав міністр.
Варшавський форум із безпеки відбудеться 24–25 жовтня.
"Укрінформ" 19 вересня опублікував відео, на якому, як стверджувало агентство, жителям Закарпаття видають угорські паспорти у консульстві Угорщини в Берегові. Водночас їм радять приховувати факт набуття угорського громадянства від влади України.
Кримінальне провадження за фактами видання громадянам України паспортів Угорщини в Берегові розслідують за статтею про державну зраду, повідомили у прокуратурі Закарпатської області 28 вересня.
У зв'язку зі скандалом Україна оголосила персоною нон ґрата консула Угорщини в Берегові. У відповідь Угорщина вислала українського консула.
8 жовтня сайт "Миротворець" опублікував список із більше ніж 300 жителів Закарпатської області, які отримали паспорти Угорщини, будучи, як стверджують волонтери, державними службовцями і депутатами місцевих рад.
10 жовтня МЗС Угорщини викликало посла України Любов Непоп у зв'язку з публікацією даних закарпатських чиновників на "Миротворці" і появою на сайті Верховної Ради України петиції про врегулювання статусу громадян України з подвійним і більше громадянством країн ЄС. Сіярто заявив, що у відкритих базах даних можна знайти інформацію про подвійне громадянство, тому до публікації на "Миротворці" може бути причетною влада України.