Климпуш-Цинцадзе не пустили на саміт Україна – ЄС

Климпуш-Цинцадзе: У мене є всі підстави вважати, що це саботаж
Фото: Офіс віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції / Facebook

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що її не пустили на саміт Україна – ЄС з подання прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила в ефірі телеканала "Прямий", що її не пустили на саміт Україна – ЄС, який 8 липня розпочався в Києві.

"Це вперше, коли профільний прем'єр-міністр, яка відповідає за координацію всієї роботи з європейською, євроатлантичною інтеграцією, не бере участі в саміті. Хоча всі документи, які будуть там ухвалюватися, були опрацьовані із залученням мене особисто, урядового офісу з питань євроатлантичної інтеграції. Але ні мене, ні очільниці офісу там немає сьогодні. Ми тут чекали 40 хвилин, до мене ніхто не вийшов. Охоронці сказали, що мене немає у списках. У мене є всі підстави вважати, що це саботаж. Якісь неофіційні кулуарні комунікації провів прем'єр-міністр України Володимир Гройсман і вирішив виключити мене із цієї делегації", – сказала вона.

На думку політикині, нова команда президента України Володимира Зеленського ще не встигла розібратися, як має відбуватися підготовка до саміту.

"У результаті вони стали заручниками інтриг із боку очільника уряду", – додала вона.

Климпуш-Цинцадзе сказала, що протягом року її команда працювала над пріоритетами європейської інтеграції, щоб вони "трансформувалися у практичні рішення".

"Сьогодні на саміті в декларації будуть відображені ті практичні рішення, яких ми досягли", – підкреслила вона.

За інформацією "Європейської правди", Євросоюз очікував на участь Климпуш-Цинцадзе в саміті. Міжурядові договори на зустрічі підписуватиме перший віцепрем'єр і міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Саміт проводять 8 липня в Києві в Маріїнському палаці. На ньому обговорять питання безпеки, пріоритети політичних, економічних і соціальних реформ, стан імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У ньому візьмуть участь президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Дональд Туск і президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.