Кох: Буквоїдство і рішучість опонентів Саакашвілі змушує його поважати – усе-таки він їх допік
Колишній віце-прем'єр Росії Альфред Кох зазначив, що українська влада надзвичайно стурбована "незаконним" перетином кордону лідером "Руху нових сил" Михайлом Саакашвілі, хоч на сході України "зіяє" дірка в кордоні на сотні кілометрів.
Реакція української влади на повернення в країну лідера руху "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі свідчить про те, що він її сильно дратує. Таку думку висловив колишній віце-прем'єр РФ Альфред Кох.
"Мені подобається суворе обличчя, яке робить офіційний Київ щодо незаконного перетину українського кордону Саакашвалі. Не те, щоб я був великим шанувальником його таланту, але ті буквоїдство і рішучість, які демонструють усі його опоненти у найвищих владних коридорах, змушують мене щонайменше його поважати: усе-таки він їх допік", – зазначив він.
Колишній віце-прем'єр зазначив, що на сході України в цей час через кордон із РФ безперешкодно проникає безліч озброєних людей.
"Шановна українська владо! Доки у вас на східному кордоні зяятиме дірка на сотні кілометрів, через яку на суверенну територію України проникають тисячі озброєних людей, боєприпаси, військова техніка і гроші на боротьбу з українською державою, доти ваше обурення стосовно Саакашвілі і рішучість у боротьбі з ним виглядатимуть не тільки безглуздо, але й комічно", – зазначив він.
На думку Коха, у такий спосіб влада намагається "зачинити двері туалету" в квартирі, у якій прорвало каналізацію.
"Це як вимагати у дитини зачиняти двері в туалет ("Бо смердить!") у квартирі, у якій по коліно лайна від прориву каналізації. При тому що каналізацію прорвало суто з вини "жорсткого" та "вимогливого" батька-алкоголіка, який замість ремонту каналізації пропив і інструмент, і гроші, які мали піти на придбання труб", – підсумував він.
10 вересня Саакашвілі разом із соратниками зумів із Польщі прорватися в Україну через пункт пропуску "Шегині".
Слідчі кваліфікували ці події за п'ятьма статтями Кримінального кодексу України, зокрема "погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу" і "групове порушення громадського порядку".
Складено 69 протоколів щодо осіб, які 10 вересня перетнули кордон у пункті "Шегині" разом із Саакашвілі.
Екс-президенту Грузії вручили адміністративний протокол про порушення порядку перетину держкордону 12 вересня. Він підписав документ.
16 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв, що Саакашвілі не заарештують за перетин кордону. Він також рекомендував політику звернутися до адміністративного суду.