Колишнього заступника голови Дніпровського суду Києва повідомили про підозру у справах Майдану
Колишнього заступника керівника Дніпровського суду Києва підозрюють у скоєнні протиправних дій щодо двох учасників Майдану.
Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України повідомило про підозру колишнього заступника голови Дніпровського районного суду Києва. Його підозрюють у перешкоджанні мирним акціям під час Євромайдану 2014 року, ідеться в повідомленні департаменту у Facebook.
"Здійснюється досудове розслідування у ряді кримінальних проваджень за фактами протидії протестним акціям шляхом протиправного переслідування працівниками правоохоронних органів та суду учасників мітингів та зборів у Києві в січні – лютому 2014 року", – повідомили в управлінні.
Одне з проваджень стосується ймовірної неправомірності дій і рішень правоохоронних органів і суду Дніпровського району столиці, які причетні до затримання і засудження 11 учасників акцій 18–19 лютого 2014 року.
"На підставі зібраних доказів повідомлено про підозру колишньому заступнику голови Дніпровського районного суду Києва у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, здійснене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал, що спричинило тяжкі наслідки)", – додали в управлінні.
Колишнього заступника керівника Дніпровського суду Києва підозрюють у скоєнні протиправних дій щодо двох учасників Майдану. У ГПУ заявили, що вже ведуть підготовку клопотання до суду про обрання підозрюваному запобіжного заходу.
За даними прокуратури, за цим епізодом до суду передали обвинувальний акт стосовно п'яти слідчих, заступника і начальника слідчого відділу Дніпровського райуправління міліції, а також прокурора відділу прокуратури Києва.
"Судовий розгляд вказаного обвинувального акта до цього часу не розпочато у зв'язку із заявами про самовідвід суддів Дніпровського райсуду та тривалими їх розглядами", – додали у відомстві.
Масові протести в Києві проходили наприкінці 2013-го – на початку 2014 року. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). Під час Євромайдану в Україні загинуло понад 100 осіб, їх назвали героями Небесної сотні.