Коляда про підозрюваних у справі Шеремета: Чим би не закінчилася ця справа – програє держава. Насамперед – репутаційно
Оскільки всі обвинувачені в убивстві журналіста Павла Шеремета є авторитетами у ветеранському та волонтерському русі, "відділяти справу від образу всього руху вже не вийде", заявила міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда.
Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда вважає, що в ситуації з підозрюваними у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета репутаційних втрат зазнає держава. Про це вона написала у Facebook 14 грудня.
За словами Коляди, вона особисто знає підозрюваних – медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, військовослужбовця Сил спецоперацій Збройних сил України, музиканта Андрія Антоненка, кардіохірургиню і волонтерку Юлію Кузьменко та сім'ю ветеранів АТО – Владислава та Інну Грищенків.
"Оскільки всі з обвинувачених є беззаперечними авторитетами у ветеранському і волонтерському русі, відділяти справу від образу усього руху вже не вийде. Чим би не закінчилася ця справа – програє держава, насамперед – репутаційно", – написала вона.
Коляда зазначила, що міністерство готове надати правову допомогу, "не даючи при цьому оцінки справи по суті".
"З огляду на чутливість теми, суспільну значимість фігури самого Павла Шеремета, а також фігур обвинувачених, рівень доказової бази має бути абсолютно переконливим. Для всіх. У разі, якщо виникатимуть найменші сумніви в адекватності звинувачень, репутаційні ризики держави будуть збільшені у рази... Убивство Павла Шеремета має бути розслідуваним. Але так, щоби ні у кого в державі не виникало сумнівів щодо доказової бази. Образ ветерана і волонтера – це образ героя і захисника. І він ніяк не може бути поєднаним із образом убивці", – написала глава міністерства.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція повідомила їхні імена: це Дугарь (суд відправив її під домашній арешт), Антоненко (Riffmaster) (заарештований до 8 лютого), Кузьменко (поміщена під варту) та подружжя Грищенків (заарештовані у вересні і листопаді відповідно).
Слідство вважає, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко, військовослужбовця ССО також називають організатором злочинної групи, Дугарь займалася "розвідкою": шукала камери на маршруті прямування спільників.