Коломойський: Чи вірю я в те, що "Слуга народу" зможе, не створюючи коаліції, сформувати уряд? Це було б сміливе твердження

Коломойський: Яка буде коаліція – ніхто не знає
Фото: ЕРА

Бізнесмен Ігор Коломойський прогнозує, що після виборів у Верховній Раді буде створено коаліцію з двох чи трьох партій.

У команді президента України Володимира Зеленського і в партії "Слуга народу" навряд чи вже обговорювали питання відставки або продовження роботи на посаді міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, заявив в інтерв'ю проекту "Української правди" "Чітко інтерв'ю", яке вийшло в YouTube 23 травня, бізнесмен Ігор Коломойський.

Він зазначив, що після свого повернення до України зустрічався з Аваковим, і це була "зустріч старих друзів".

"За вашими даними, новий президент має намір залишити Арсена Борисовича на посаді?" – запитав журналіст. Коломойський відповів, що "новий президент не має відношення до цієї посади".

"Слуга народу" може виграти вибори або увійти в більшість і подати кандидатуру міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Чи може таке бути?" – продовжив інтерв'юер.

Коломойський сказав: "Я гадаю, що вони навіть не обговорювали це питання".

"До цього ще далеко. А яка буде коаліція – ніхто не знає. Чи вірю я в те, що вони візьмуть понад 50% і зможуть самостійно, не створюючи коаліції, сформувати уряд? Це було б дуже сміливе твердження, скажімо так. Але мені здається, що якась коаліція однаково буде. Із двох чи трьох партій", – заявив бізнесмен.

У 2012 році студія "Квартал 95", художнім керівником якої був президент України Володимир Зеленський, почала співпрацювати з каналом "1+1", співвласником якої є Коломойський. У листопаді 2018 року бізнесмен заявляв, що він не впливає на діяльність Зеленського. У грудні 2018 року в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону Зеленський говорив, що Коломойський не має на нього жодного впливу.

21 травня президент України Володимир Зеленський після консультацій із лідерами парламентських фракцій оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. За словами президента, юридичною підставою для розпуску нинішнього складу Ради є відсутність із 2016 року коаліції.

23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні автоматично розпочався виборчий процес. Вибори відбудуться за чинним виборчим законодавством: за змішаною системою, у рамках якої половину депутатів Ради оберуть за мажоритарними округами, а половину – за партійними списками.