Коломойський: У нас зараз період після листопада 17-го. А у квітні 1918-го почався червоний терор
За словами українського бізнесмена Ігоря Коломойського, після радянської революції не почався б "червоний терор", якби були інші швидкі способи змінити соціальну нерівність і перерозподілити фінансові потоки на користь держави. Таку аналогію бізнесмен провів із поточною політичною ситуацією в Україні.
Український бізнесмен Ігор Коломойський в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", опублікованому 27 серпня, провів аналогію між нинішніми політичними подіями в Україні та ситуацією 1917–1918 років під час радянської революції.
"Нещодавно була дискусія з однією людиною, і вона каже: "Ми перебуваємо за історичною аналогією між лютим і жовтнем 17-го року". А я кажу: "Ні. Жовтень уже здійснився, тільки установчі збори не розігнали силою, тому що більшовики здобули більшість у Раді". Тобто де ми? У нас зараз період після листопада 17-го і перед квітнем 18-го. А у квітні 1918-го почався червоний терор", – заявив Коломойський.
"Хто буде здійснювати "червоний терор" – ви?" – запитав головний редактор видання Юрій Бутусов. "Ми ж усі перебільшуємо. Коли розганяли установчі збори 100 років тому, ніхто не думав, що за пів року буде червоний терор", – сказав Коломойський.
Він порівняв новий парламент, де більшість здобула пропрезидентська партія "Слуга народу", із матросом Анатолієм Желєзняком, учасником революції 1917 року.
"Цей новий парламент – це матрос Желєзняк. Просто трохи перетасували колоду. Якщо пам'ятаєте історію жовтневого перевороту – Тимчасовий уряд прийшов у лютому і призначили вибори, установчі збори мали відбутися в листопаді-грудні, вибори пройшли, більшовики взяли менше ніж 10%, а потім відбулися установчі збори, куди прийшов матрос Желєзняк і сказав: "Ідіть усі нах, караул утомився". Вони захопили всю владу – і потім почалася диктатура", – продовжив Коломойський.
Журналіст уточнив: президент України Володимир Зеленський – це і є матрос Желєзняк?
"Так! Матрос Желєзняк, підкріплений голосами виборців... Ми говоримо про 17-й рік. Уявіть собі, що у 17-му році більшовики спочатку захопили владу, а потім відбулися вибори й зібралися установчі збори, і у них там було 90%. Громадянська війна тоді б і не розпочалася. Але насправді вони захопили владу, а потім розігнали установчі збори, у яких їх було 10%. 90% усієї країни було проти... "Червоний терор" не почався б, якби були інші швидкі способи швидко змінити соціальну нерівність і перерозподілити фінансові потоки на користь держави", – продовжив Коломойський.
Він додав, що в Україні потрібно підвищити ренту на видобування корисних копалин.
"От як бути з [бізнесменом Рінатом] Ахметовим і рентою? Якщо піти нормальним шляхом, підвищити ренту, то все буде нормально, якщо ні, то доведеться нам згадати 17-й рік. Я не відділяю себе від цієї ситуації, адже я теж потраплю під підвищення ренти, винятків не має бути, платити за сировину повинні абсолютно всі. У мене є два чи три залізорудні й марганцеві підприємства. Якщо я видобуваю марганець і експортуватиму руду – мене теж доведеться пустити під ніж. Мені сьогодні вигідніше продавати марганець, ніж продавати феросплави. Але якщо я це зроблю, треба 80% ренти у мене забрати, мені не треба винятків. Іди роби феросплави, ідеологу. Ми маємо увімкнути логіку економіки – не продавати сировину, а продавати продукт", – сказав Коломойський.
Зеленський обійняв посаду глави держави 20 травня. 21 липня 2019 року відбулися позачергові вибори до Верховної Ради. До парламенту пройшли п'ять партій: "Слуга народу" – 43,16%, "Опозиційна платформа – За життя" – 13,05%, "Батьківщина" – 8,18%, "Європейська солідарність" – 8,10%, "Голос" – 5,82%.