Команда Порошенка буде і надалі захищати курс України на інтеграцію в Євросоюз і НАТО – Ірина Луценко

Ірина Луценко: Ми зробили низку реформ, які будемо продовжувати
Фото: solydarnist.org

При президентові України Петрі Порошенку Україна не програла, а виграла війну за збереження державності, заявила представник президента у ВР, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко.

Команда чинного глави держави Петра Порошенка буде і надалі захищати курс України на інтеграцію в Євросоюз і НАТО, заявила на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради представник президента у ВР, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко, повідомляє прес-служба БПП.

Луценко від імені президента подякувала громадянам за активну участь у президентських виборах, а також за підтримку політики Порошенка щодо європейського та євроатлантичного курсу держави.

"Команда президента буде залишатися монолітною і стояти на позиціях захисту вибраного курсу держави на ЄС і НАТО", – заявила Луценко.

Вона підкреслила, що за часів Порошенка Україна не програла, а виграла війну за збереження державності.

"Ми зробили низку реформ, які будемо продовжувати, захищати і розвивати наступні п'ять років. Це реформа децентралізації; перехід української армії на стандарти НАТО, що призвело до того, що українська армія входить у топ-10 найсильніших армій ЄС. Це реформи: нова українська школа, медична, сільської медицини, енергетики та енергоефективності, безвізовий режим, яким скористалося понад 10 млн українців. Це закон про створення нового антикорупційного суду, який продовжить боротьбу з бідністю через боротьбу з корупцією в Україні. Це і впровадження нових стандартів української національної безпеки. Понад 15 реформ започатковані при президенті Петрі Порошенку", – додала нардеп.

21 квітня 2019 року в Україні відбувся другий тур виборів президента. Згідно з даними опрацювання ЦВК понад 95% електронних протоколів, кандидат у президенти, шоумен Володимир Зеленський набирає 73,16% голосів, чинний глава держави Петро Порошенко, який балотується на другий строк, – 24,5%. Явка виборців у другому турі виборів становила 61,37%.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.

20 вересня 2018 року Верховна Рада України внесла до порядку денного сесії і передала на розгляд Конституційного Суду України законопроект про закріплення в Конституції курсу України на членство в ЄС і НАТО. КСУ визнав документ таким, що відповідає Основному закону.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і НАТО. Того самого дня Рада схвалила проект постанови, яким закликала НАТО надати Україні план дій щодо членства. Порошенко підписав закон.

17 березня президент України Петро Порошенко заявив, що питання про план дій щодо членства в НАТО для України можна буде порушити в грудні 2019 року на лондонському саміті Альянсу. 10 квітня Порошенко затвердив національну програму співробітництва з НАТО на 2019 рік. Глава держави у квітні 2019 року також підписав указ про європейську та євроатлантичну інтеграцію України.