Комітет рекомендував Верховній Раді підтримати законопроєкт Ткаченка про столицю

Законопроєкт Ткаченка підтримали 20 членів комітету
Фото: Александр Ткаченко / Facebook

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку відхилив три законопроєкти про внесення змін до закону про столицю, зокрема проєкт закону про проведення дострокових виборів у Києві 8 грудня. Законодавчу ініціативу нардепа від партії "Слуга народу" Олександра Ткаченка рекомендували ухвалити в першому читанні.

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку на засіданні 1 жовтня рекомендував Верховній Раді проголосувати за проєкт закону №2143-3 про внесення змін до закону "Про столицю України – місто-герой Київ", автором якого є нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко та ще 18 депутатів.

Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

За рішення запропонувати парламенту підтримати законопроєкт Ткаченка в першому читанні й за основу проголосували 20 членів комітету, двоє були проти, четверо утрималися.

Ще три альтернативні проєкти про внесення змін до закону про столицю комітет відхилив. У комітеті не підтримали, зокрема, проєкту закону про проведення позачергових виборів у Києві 8 грудня – №2143 від депутатів "Слуги народу".

Окрім того, відхилено законопроєкти №2143-1, поданий депутатами "Європейської солідарності", та №2143-2 авторства нардепів із фракції "Голос".

Колишній генеральний директор каналу "1+1" Олександр Ткаченко заявляв про необхідність зробити "перезавантаження влади" у столиці та провести дострокові місцеві вибори.

За даними "Української правди", команда президента України Володимира Зеленського розглядала кандидатуру Ткаченка на посаду голови Київської міської держадміністрації замість мера Києва Віталія Кличка. Як писало видання LB.ua, Ткаченко припускає участь у виборах мера столиці, але відмовився від посади голови КМДА.

Чергові місцеві вибори в Києві мають відбутися у 2020 році. Згідно з чинним законом про місцеві вибори, позачергові вибори призначає Верховна Рада в разі дострокового припинення повноважень, зокрема, міської ради та міського голови (це має відбутися не пізніше ніж у 90-денний строк від дня дострокового припинення повноважень відповідної місцевої ради та міського голови).

12 вересня Кличко заявив про початок консультацій із київськими депутатами про дострокове припинення повноважень Київради VIII скликання. Цьому передував публічний конфлікт Кличка з Офісом президента України. У команді глави держави вважають, що Кличко не має обіймати дві посади – мера Києва і голови Київської міської державної адміністрації. 4 вересня Кабінет Міністрів погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА, це рішення ще має затвердити президент.

Мер уважає те, що відбувається, "руйнуванням децентралізації", і нагадує про рішення Конституційного Суду, який у 2003 році ухвалив: КМДА має очолювати особа, яку було обрано міським головою.

Кличко, який очолює Київ із 2014 року, має намір знову балотуватися на посаду мера. У команді президента стверджують, що в них поки немає кандидата на цю посаду. "Готового [кандидата] немає. Є багато неготових", – заявив 16 вересня глава Офісу президента Андрій Богдан.