Конституційний Суд визнав законними зміни до Основного закону про курс України на членство в ЄС і НАТО
14 суддів Конституційного Суду підтримали зміни до Основного закону із закріплення курсу України на вступ до Євросоюзу і НАТО.
Конституційний Суд України сьогодні ухвалив рішення визнати конституційним проект змін до Конституції про закріплення курсу України на вступ до Євросоюзу і НАТО. Про це повідомила журналістам представниця президента України у Верховній Раді, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко, пише прес-служба політичної сили.
"Рішення про визнання президентського проекту змін до Конституції підтримала переважна більшість – 14 суддів Конституційного Суду. Відтак, це дає парламенту можливість розглянути документ у сесійній залі", – наголосила Луценко.
Загалом до складу КС входить 18 суддів.
У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в Конституційному Суді повідомило, що тексту висновку поки немає.
"Відповідно до законодавства, висновок має бути оприлюднено не пізніше наступного дня", – зазначив співрозмовник агентства.
20 вересня Верховна Рада України внесла до порядку денного сесії й передала на розгляд Конституційного Суду України законопроект про закріплення в Основному законі курсу України на членство в ЄС і НАТО. Відповідне рішення підтримав 321 народний депутат.
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією та початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити до НАТО.
У грудні 2017 року президент України Петро Порошенко говорив, що у недалекому майбутньому в Україні відбудуться референдуми про вступ країни до НАТО і Європейського союзу.
На початку серпня 2018-го президент заявив, що Верховна Рада зможе зібрати 300 голосів для внесення змін до Конституції та законодавчо встановити курс країни на Євросоюз і НАТО.