Консультант Петтен, який співпрацював із Манафортом, дістав три роки умовно за незаконне лобіювання Опозиційного блоку
Політичний консультант Сем Петтен, який був партнером Пола Манафорта – колишнього глави виборчої кампанії президента США Дональда Трампа, лобіював інтереси української політичної партії "Опозиційний блок" протягом чотирьох років, не маючи реєстрації як іноземний агент.
Політичного консультанта Сема Петтена, який був партнером колишнього глави виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта, засуджено до трьох років позбавлення волі умовно за те, що він порушив закон про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і не повідомляв про лобіювання інтересів української партії "Опозиційний блок" протягом чотирьох років. Про це газета The Hill написала 12 квітня.
Суддя Емі Берман Джексон винесла вирок у федеральному суді округу Колумбія у Вашингтоні 12 квітня, пише The Hill.
Окрім трирічного випробувального строку, політконсультант сплатить штраф у розмірі $5 тис. і виконає 500 годин громадських робіт, сказала суддя.
Співпраця Петтена з Опозиційним блоком полягала в тому, що він організовував зустрічі членів партії з членами Конгресу та офіційними особами США, також політконсультант відповідав за розміщення статей у новинних агентствах США, пише видання.
Повідомляють, що Петтен володів консалтинговою компанією спільно з уродженцем України Костянтином Килимником, колишнім діловим партнером Манафорта, який фігурує в розслідуванні прокурора Роберта Мюллера про російське втручання у вибори президента США у 2016 році.
Згідно з матеріалами судових позовів 2018 року, завдяки роботі з Опозиційним блоком у 2015–2017 роках політконсультант отримав понад $1 млн, зазначає газета.
Консультанта також визнано винним у незаконному залученні іноземних коштів на інавгурацію Трампа, повідомляє CNN.
Петтен таємно переводив гроші в інавгураційний комітет через рахунок у кіпрському банку і придбав чотири квитки на інавгурацію Трампа на суму $ 50 тис. Законодавство США забороняє комітетам приймати гроші від іноземних громадян, зазначає телеканал.
У судовому засіданні Петтен визнав, що використовував підставного покупця для отримання квитків на інавгурацію для відомого українського бізнесмена, імені якого не згадують у матеріалах справи. Журналісти The Hill вважають, що цим бізнесменом був Сергій Льовочкін.
Його адвокат заявив у суді, що, на думку Петтена, купівля квитків не була спробою вплинути на вибори або політика.
Консультант також визнав, що давав неправдиві свідчення під час розслідування російського втручання. За цими фактами його не обвинувачували, пише газета.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зломі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у президентські вибори в США, щоб допомогти Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію із втручання у вибори в США.
Мюллер із травня 2017 року розслідує імовірне втручання РФ у американські вибори і можливу змову оточення президента США з Кремлем. Кримінальні справи порушено проти десятків людей, зокрема колишнього глави виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта і колишнього радника Трампа з питань національної безпеки Майкла Флінна.
У березні 2018 року агентство Reuters зазначало, що Килимник може стати головним свідком у розслідуванні спецпрокурора Роберта Мюллера.
RFE/RL повідомляло, що в уродженця Кривого Рогу Килимника є російський і український паспорти.
AP, посилаючись на документи слідства у справі Манафорта, в липні писало, що Килимник допомагав розробляти стратегії для клієнтів у РФ та Україні. Серед них, зокрема, були російський бізнесмен Олег Дерипаска та інші багаті росіяни, тісно пов'язані з президентом Росії Володимиром Путіним.
Мюллер 8 червня висунув Килимнику заочні обвинувачення в перешкоджанні правосуддю.
Петтен визнав себе винним у незаконному лобіюванні Опозиційного блоку в серпні 2018 року.
Окружний суд у Вірджинії 7 березня виніс вирок Манафорту у справі про податкове та банківське шахрайство – три роки і 11 місяців позбавлення волі. 13 березня його засудили до трьох із половиною років позбавлення волі за злочини, розкриті під час розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії у вибори у США. Загалом політтехнолог, який у 2016 році обіймав посаду глави виборчої кампанії Дональда Трампа, проведе за ґратами сім із половиною років.