Консультативна місія Євросоюзу врахувала зауваження ЗМІ щодо кандидатів у Держбюро розслідувань
17 липня видання "Українська правда" повідомило, що конкурсна комісія Держбюро розслідувань, яка повинна обрати посадових осіб відомства, склала список затверджених кандидатів ще до початку конкурсу. До нього зараховано 14 осіб, які, можливо, можуть бути причетними до протизаконної діяльності, зазначає видання. У Консультативній місії Євросоюзу наголосили, що врахували зауваги щодо певних кандидатів.
Консультативна місія Євросоюзу (КМЄС) взяла до уваги інформацію ЗМІ про те, що кандидатів на керівні посади в Державне бюро розслідувань (ДБР) було затверджено ще до проведення конкурсу і що вони можуть бути причетними до незаконної діяльності. Про це йдеться в заяві КМЄС, опублікованій на сайті місії 18 липня.
У КМЄС заявили, що врахували зауваження щодо певних кандидатів.
"Ідеться про суттєві порушення прав людини, до яких, як стверджується, причетні деякі кандидати, а також про їх можливу причетність до корупційних правопорушень та сумніви щодо доброчесності", – ідеться в заяві.
У КМЄС підкреслили, що співробітники ДБР повинні "мати високі професійні якості".
"Це ключ до побудови довіри суспільства до ДБР: як і будь-яке інше нове правоохоронне відомство, цей орган все ще має заслужити довіру громадян України", – додали в місії.
КМЄС нагадала, що у її повноваження входить тільки спостереження за процесом відбору персоналу у ГБР внутрішніми конкурсними комісіями. Повноваження не поширюється на відбір, який буде здійснювати зовнішня комісія.
17 липня видання "Українська правда" повідомило, що конкурсна комісія ДБР, яка повинна обрати посадових осіб відомства, склала список затверджених кандидатів ще до початку конкурсу. У списку видання 14 чиновників, можливо, причетних до різного роду незаконної діяльності.
19 липня конкурсна комісія має відібрати 27 із 436 кандидатів на головні посади в ГБР: директорів семи територіальних управлінь органу, керівників підрозділів центрального апарату та працівників підрозділів внутрішнього контролю бюро.
Комісія складається з дев'яти осіб: по три представники від Верховної Ради, Кабміну та президента Петра Порошенка.
Закон про Держбюро розслідувань було ухвалено Верховною Радою 2 листопада 2015 року, він належить до так званого пакета безвізових законів. Президент підписав його в січні 2016 року, а 1 березня документ набув чинності. У листопаді 2017 року було обрано керівництво ДБР.
У квітні 2018 року розпочали конкурс на 700 посад у відомстві. Свої кандидатури подало 5 тис. осіб.
ДБР планує почати роботу у вересні 2018 року.
Тільки слідчі Держбюро мають право займатися розслідуванням злочинів, скоєних екс-президентами, вищими державними чиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генеральної прокуратури України, головою Національного банку, суддями, правоохоронцями, чиновниками антикорупційних органів.