Катастрофа літака МАУ в Ірані. Робота не зупиниться до покарання винних – РНБО
Україна з'ясує всі обставини аварії літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані, запевнив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
Розслідування катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані не зупиниться до покарання винних, заявив 19 січня у Facebook секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
"Сьогодні з Ірану прибув літак з тілами українців, які загинули у страшній авіакатастрофі. Україна понесла непоправну втрату. Але сьогодні ми маємо можливість гідно попрощатися з ними на рідній землі", – написав секретар РНБО.
Він висловив співчуття близьким загиблих.
"А наша робота не зупиниться до повного з'ясування обставин трагедії та покарання винних", – додав Данілов.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана невдовзі після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу, зокрема 11 українців. Ніхто не вижив.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це повідомили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані спочатку називали таку версію брехнею.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ збили іранські військові помилково. У відомстві додали, що катастрофа сталася невдовзі після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту був схожий на ворожий об'єкт".
14 січня влада Ірану заявила про затримання кількох осіб, підозрюваних у справі про катастрофу українського літака.
18 січня глава комісії з розслідування авіаційних пригод Організації цивільної авіації Ірану Хасан Резаїфар заявив, що Іран передасть Україні чорні скриньки з літака МАУ. Він зазначив, що чорних скриньок не розшифровували в Ірані, тому їх передадуть Україні на прохання української сторони. Чиновник сказав, що в Києві бортові самописці спробують розшифрувати з використанням досвіду Канади, Франції та США, а якщо не вдасться, їх надішлють до Франції.
19 січня Резаїфар повідомив, що в Ірані поки не планують надсилати чорні скриньки збитого літака "Міжнародних авіаліній України" за кордон. За словами іранського чиновника, фахівці "намагаються прочитати чорні скриньки тут, в Ірані, є варіанти – Україна і Франція, але поки не ухвалено рішення про їхнє надсилання в іншу країну".