Окрім Тігіпка, на посаду прем'єра розглядали кандидатуру Хорошковського – ЗМІ
Як альтернативу Олексієві Гончаруку на посаді прем'єр-міністра України розглядали кандидатури двох колишніх віцепрем'єрів – Сергія Тігіпка та Валерія Хорошковського, стверджують джерела видань "Українська правда", LB.ua і "Букви". За даними співрозмовників LB.ua, питання відставки Гончарука "вирішено на 99%", його замінить Тігіпко.
Серед кандидатів на посаду нового прем'єр-міністра України, крім бізнесмена Сергія Тігіпка, розглядали також кандидатуру бізнесмена Валерія Хорошковського. Про це 26 лютого з посиланням на свої джерела повідомило відразу кілька видань, зокрема "Українська правда" та LB.ua.
І Тігіпко, і Хорошковський раніше були віцепрем'єрами в першому уряді Миколи Азарова.
За словами інсайдера "Української правди", рішення про оновлення Кабінету Міністрів буде ухвалено протягом найближчих двох тижнів.
Співрозмовники видання сказали, що президент Володимир Зеленський поки остаточно не визначився, чи варто міняти прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Серед причин, чому глава держави став думати про його заміну, – слабка ефективність Кабміну і зниження довіри громадян до уряду й особисто до Гончарука, про що свідчать результати соцопитувань.
Водночас джерела LB.ua стверджують, що питання про відставку Гончарука та призначення Тігіпка "вирішено на 99%".
"Він один із небагатьох дорослих людей у країні, хто може взяти на себе відповідальність за те, що відбувається", – пояснив співрозмовник видання, чому Зеленський розглядає кандидатуру Тігіпка.
"Букви" з'ясували, що, крім Тігіпка й Хорошковського, обговорювали також кандидатури міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка. Останнього, за даними видання, вважали основним кандидатом на посаду прем'єра ще тиждень тому. Видання стверджує, що призначення Вітренка лобіював бізнесмен Ігор Коломойський, але переговори нібито зайшли у глухий кут, оскільки перед переходом на нову посаду виконавчий директор НАК вимагав виплатити йому премію за перемогу над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі.
"У Зеленського [після скандалу із прослуховуванням кабінету Гончарука] було б два шляхи: поміняти Гончарука на ще одне молоде дарування (скажімо, [заступницю глави Офісу президента України] Юлію Ковалів), щоб потім було не шкода звільнити, або ж узяти когось із бувалих. Тут було три варіанти – Хорошковський, Тігіпко або Аваков. Причому Аваков саме третій у списку", – цитують "Букви" свого співрозмовника.
25 лютого видання Kyiv Post із посиланням на три джерела першим повідомило, що Зеленський розглядає Тігіпка як нового прем'єр-міністра, переговори з ним нібито тривають.
Президент підтвердив, що нещодавно зустрічався з Тігіпком, але не уточнив, про що саме вони говорили. "Я дійсно з багатьма людьми веду співбесіди", – підкреслив глава держави.
Гончарук теж сказав, що проводив зустріч із Тігіпком, і заявив, що звик до чуток про відставку. "Нам дійсно потрібне підсилення уряду радниками, які добре розуміють, що таке промисловість", – зазначив прем'єр.
Співрозмовники "Української правди" повідомили, що Тігіпку нібито також пропонували посаду віцепрем'єра з питань економіки і промисловості.
Тігіпку 60 років. У 1997–1999 роках він був віцепрем'єр-міністром в урядах Павла Лазаренка й Валерія Пустовойтенка, у 2010–2012 роках в уряді Миколи Азарова. У 2002–2004 роках очолював Національний банк України. У 2010-му і 2014-му балотувався у президенти країни.
У рейтингу найбагатших українців, складеному журналом НВ наприкінці 2019 року, Тігіпко зі статками $407 млн посідав 17-те місце.