Кривонос вважає, що часткове розсекречення держоборонзамовлення можливе вже з 2020 року
Плани розсекретити державне оборонзамовлення України обговорювали на рівні Кабміну України, а також із західними партнерами, зокрема зі США, повідомив заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Сергій Кривонос.
Зняття грифу "секретно" з частини державного оборонного замовлення можливе вже у 2020 році, вважає заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Сергій Кривонос. Про це він сказав 7 червня на зустрічі з учасниками бойових дій, волонтерами та громадськими організаціями у Києві, пише агентство "Інтерфакс-Україна".
"Я думаю, що з наступного року секретність буде знято", – сказав він.
Кривонос вважає, що розсекречувати чинне оборонзамовлення немає сенсу, наступне – "реально". Він зазначив, що ці плани обговорювали на рівні Кабміну України, а також із західними партнерами, зокрема зі США.
6 березня РНБО ухвалила рішення, яким передбачено розроблення законопроєкту про внесення змін до закону України "Про державне оборонне замовлення" – у ньому має бути передбачено підвищення прозорості державних закупівель. 16 березня тодішній президент України Петро Порошенко активізував рішення.
Це було зроблено після виходу в лютому-березні 2019 року серії розслідувань "Наших грошей" про розкрадання в оборонному секторі України. Журналісти стверджують, що учасники групи через фірми-прокладки перепродували заводам "Укроборонпрому" контрабандні запчастини з РФ або деталі, крадені на українських військових складах. Основною ланкою схеми була фірма "Оптимумспецдеталь", якою керували підприємці Андрій Рогоза та Віталій Жуков, друзі Ігоря Гладковського, сина колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Гладковські, за даними журналістів, теж були учасниками схеми.
У розслідуванні також ідеться, що через дії корупціонерів Україна ледь не зірвала підписаного у 2016 році контракту з ремонту літаків Ан-26 для Казахстану.